"Ідея розвитку у філософії Вундта"



бет1/3
Дата29.11.2023
өлшемі110.9 Kb.
#484791
  1   2   3
П. Петерсен


Із біографії П. Петерсена

П. Петерсен закінчивши двокласну сільську школу і гімназію у Фленсбурзі, почав вивчати філософію, історію, психологію, теологію, англійську мову та економіку. У жовтні 1908 року він захистив у Йєнському університеті дисертацію на тему "Ідея розвитку у філософії Вундта".


З 1909 р. П. Петерсен почав працювати викладачем старших класів Лейпцизької гімназії, згодом перейшов до школи з підготовки наукових кадрів у Гамбурзі. У цей період розпочав активну участь у русі за реформування школи і у 1911 р. він висловив у пресі й публічних виступах свої погляди на проблеми естетичного виховання, організації трудової школи і виховних закладів сільськогосподарського типу, а також на проблеми експериментальної психології. Водночас співпрацював у німецькій спілці "За шкільну реформу", здійснював педагогічну та організаційну роботу за завданням "Німецького комітету з виховання та освіти", організовував курси з педагогіки та психології для гамбурзьких учителів, працював у Інституті молоді.
У 1920 р. Петерсен увійшов до ради реальної школи у Вінтерхуде (район м. Гамбурга), а пізніше керував нею і невдовзі реформував спочатку в новий тип "німецької середньої школи", а потім у "шкільне товариство" під назвою "Вінтерхуде", яке об'єднало кілька шкіл. Через три роки очолив кафедру педагогіки Йєнського університету, наукова школа якої була відома своїми багатими традиціями і базувалась на ідеях німецького філософа, психолога і педагога Йоганна-Фрідріха Гербарта (1776—1841). Завдяки успішним публічним виступам, публікаціям у пресі та практичній діяльності Петерсен здобув авторитет як учений реформаторського напряму. Своєю метою він вважав створення «вільної від ілюзій», побудованої на філософській основі педагогіки, яка спрямувала б процес освіти, стала "суспільно-соціальною" наукою, що базується на ідеї народності.
Після Другої світової війни він заснував соціально-педагогічний факультет, яким керував до 1948 р. Одночасно докладав багато зусиль для відкриття міжнародного університету в м. Бремені, працював над реалізацією оригінальних ідей щодо створення "автономної від суспільства" педагогіки.
У 1980 р. при університеті м. Тессена було відкрито науковий центр із вивчення та впровадження в практику ідей П. Петерсена.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет