Пәні:
|
Әліппе
|
Күні:
|
|
Педагогтіңаты-жөні:
|
Жусупбекова Дана
|
Сынып:1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
ь,ъ таңбалары
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
|
Оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерелеп оқу) қолданады, түсініп оқиды;
Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады.
|
Сабақтың мақсаты
|
сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады
әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
суреттерге сәйкес сөздерді тауып, ь таңбасы бар сөзді анықтайды
|
Құндылықтар
|
өмір бойы оқуға дайын болу
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтіңәрекеті
|
Оқушыныңәрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтыңбасы (3мин)
|
Ұйымдастырукезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушылардытүгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза
Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға.
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин
|
«Ой қозғау»
Жұмбақтың шешуін тап.
Темір аяқты,
Ағаш таяқты (циркуль)
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм
Ұжымдық жұмыс
«Оқы, ойыңа тоқы» әдісі
Суретке назар аудар.
Сурет бойынша әңгіме құрастыр.
Сөздерді буындап, қосып оқы.
Өлең не туралы?
Дескриптор:
- сурет бойынша сөйлем құрастырады
-сөйлемнен мәтін құрастырады
- сөздерді буындап, қосып оқиды
-өлеңнің мазмұнын әңгімелейді
|
Жұмбақтың шешуін табады
1. сурет бойынша сөйлем құрастырады
2.сөйлемнен мәтін құрастырады
3.сөздерді буындап, қосып оқиды
4. өлеңнің мазмұнын әңгімелейді
|
Мадақтау
Баскетбол доптарымен
бағалау (жауабына қарай)
|
Циркульдың суреті
Оқулық
93 бет
ь,ъ таңбаларының
баспа, жазба
түрлері
Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4
Қатты қағаздан жасалған әріптер
|
8 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2- тапсырма
Жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс
ь,ъ таңбаларының жазу үлгісі (бейнекөрініс)
ь,ъ таңбаларыүлгі бойынша жаз.
Дескриптор:
- әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
- жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап
жазады
ь,ъ таңбаларын ермексаздан жасап көрсет
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
Балалар ермексаздан ь,ъ таңбаларыжасайды
|
«Комментарий» арқылы
|
Дәптер
қаламсап
Ермексаз,
тақтайша
|
Сабақтыңсоңы
10 мин
|
3 – тапсырма
Жұптық жұмыс
«Анықта» әдісі
Қай суреттерде ь бар?Анықта.
Жауабындағы сөзді буынға бөл.
Дыбыстық талдау жаса.
Өлеңді тыңда.
Дескриптор:
-суреттерге сәйкес сөздерді табады
-ь таңбасы бар сөзді анықтайды
-сөздерге дыбыстық талдау жасайды
-өлеңді жатқа айтады
|
1.суреттерге сәйкес сөздерді табады
2.ь таңбасы бар сөзді анықтайды
3.сөздерге дыбыстық талдау жасайды
4.өлеңді жатқа айтады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
|
Таратпа
қаламсап
|
Рефлексия
7 мин
|
«Баскетбол» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 доп)
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.
|
«Комментарий»
арқылы
|
«Баскетбол»
тақтасы
Балалардың аттары жазылған ұяшықтар
доптар
|