Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Зірочка»
Конспект
інтегрованого заняття для дітей старшої групи
на тему «Подорож планетою Земля»
( сфера «Природа»)
Підготувала і провела
вихователь ДНЗ «Зірочка»
Чолик Л.М.
Село Нещеретове
2014рік
Мета заняття:
Фізичний розвиток: удосконалювати дрібну моторику очей, залучати до рухливих вправ, покращувати координацію.
Соціально – моральний розвиток: виховувати цікавість до природи, розуміння причино – наслідкових зв’язків; учити дотримуватися правил природокористування; берегти питну воду.
Емоційно – ціннісний розвиток: формувати вміння емоційно реагувати на природні об’єкти, отримувати позитивне враження від спостереження за ними.
Пізнавальний розвиток: продовжувати розвивати пізнавальний інтерес до природи планети Земля; ознайомити з життям тварин Півдня і Півночі та лісо – степової зони; розуміти зв’язок стану води з температурою повітря; знайомити дітей з корисними копалинами, які видобувають люди; покращувати логічне мислення.
Мовленнєвий розвиток: вправляти у побудові розповідних речень, збагачувати словник словами – назвами тварин – мешканців різних широт землі; формувати вміння будувати підрядні речення, розповідати про результати своїх спостережень.
Художньо – естетичний розвиток: підтримувати бажання виконувати завдання естетичного характеру; учити помічати в природі красиве, яскраве, корисне; розвивати навички нетрадиційного малювання (по манці).
Креативний розвиток: формувати у дітей уміння виявляти схильність до аналізу явищ природи, встановлювати залежність між природним довкіллям та тваринним світом; розвивати уяву, творчу ініціативу.
ХІД ЗАНЯТТЯ
-
Діти заходять до групи і вітаються з гостями.
-
А чи любите ви подорожувати?
-
Я пропоную сьогодні нам стати справжніми мандрівниками і вирушити в кругосвітню подорож! Чи згодні ви?
Діти: Ми веселі дошкільнята,
Нам приємно разом грати,
У подорож рушаємо,
На відкриття чекаємо!
-
А на чому можна подорожувати?
-
Тож давайте побудуємо таку машину, яка зможе проїхати всюди і назвемо її «Всюдихід».
Дидактична гра: «Побудуємо всюдихід» ( на килимку намальовано силует «всюдиходу» з геометричними фігурами на яких є цифри. Діти отримують картки з геометричними фігурами, рахують їх, знаходять на килимку окрему деталь – геометричні фігури з відповідними цифрами, і накривають деталь на «всюдиході»).
.
-
Гарний всюдихід ми з вами побудували! А де б ви хотіли побувати?
-
А допоможе нам в цьому глобус. Глобус – це макет нашої планети Земля. Уважно подивіться і скажіть:
• яких кольорів найбільше на глобусі?
• що позначено зеленим кольором?
• що позначено жовтим кольором?
• якого кольору найбільше на планеті Земля?
-
Під час нашої подорожі ми можемо зустріти багато різних тварин тому що живуть вони всюди: і в лісах, і в воді, і в піску, і в землі, і в повітрі…Назвати хто з них де живе нам допоможе гра.
Дидактична гра «Хто де живе?» (на килимку три аркуші паперу жовтого, зеленого і синього кольорів. В довільному порядку розкладаються картинки тварин різних широт. Діти повинні розкласти картинки на жовтий колір – тих, хто живе в пустелі; на зелений – тварин лісу; на синій – тварин півночі.)
-
Молодці, ви добре справилися із завданням.
-
Дидактична гра «Подорож до Півночі»
-
Сідаймо в наш всюдихід і поїдемо туди де багато снігу і льоду. Де це?
-
Так, відправляємось на Північ.
Діти стають навколо всюдиходу і промовляють слова:
Об’їхати увесь світ
Допоможе всюдихід.
1,2,3, ми на Північ прибули!
Зустрічаємо тварин Півночі.
-
Як ви думаєте, чому ці тварини живуть на Півночі де завжди сніг і лід?
( вони не бояться холоду, у них під шкірою багато жиру, харчуються рибою і м’ясом, плавають у холодній воді).
-
А де ж там вода, якщо навкруги лід? ( під льодом)
-
А чому лід не падає на дно?
Дослід: У велику ємкість з водою покласти лід. Він не тоне тому, що легший від води. Під кригою є життя.
-
А що трапилося б, якби увесь лід розтанув? ( стало б багато води, все б затопило, тваринам стало б жарко).
А тепер я пропоную вам намалювати манкою білого ведмедя на півночі. Для цього ми візьмемо манку, клей і трафарет.
-
– Діти подивіться на глобус, якого кольору найбільше?
-
Це означає, що на Землі більше води ніж суші. Вода є прісна, яку можна пити і солона. Де є солона вода? ( в морях, в океанах).
-
Прісна – питна вода – найцінніший скарб. Її дуже багато під землею (б’ють джерела з під землі)
-
А що ще корисного, крім води, люди видобувають з під землі? (корисні копалини – пісок, глину, вугілля, сіль камінь…)
-
Погляньте, те що лежить на столі, можна назвати корисними копалинами? (в склянках пісок, глина, сіль, вугілля ).
Повертаємось у всюдихід.
Об’їхати увесь світ
Допоможе всюдихід.
1,2,3, ми в пустелю прибули!
-
Діти, ми з’ясували, що в пустелі теж є життя. Які тварини там живуть? (які можуть довго обходитися без води: верблюд, варан, ящірки, скорпіон…)
-
Чому цей край називають пустелею? ( тому, що там пусто, дуже мало рослин, мало міст і сіл, дуже багато піску).
-
Сьогодні ми будемо шукати скарби в пустелі, але замість піску використаємо манку.
На столі стоїть посуд з манкою.
-
Покладіть долоньки на манку, що ви відчуваєте? (тепло).
-
Візьміть в руки, пропустіть через пальці, яка вона? (легка, розсипається).
-
За допомогою магніту шукаємо скарб.
• у лівому верхньому куточку, що знайшли? (цифри. Викласти на стіл і назвати їх).
• у лівому нижньому куточку знаходимо кнопки. Чому магніт їх знайшов? (бо вони металеві).
• шукаємо в верхньому правому куточку, магніт нічого не знайшов, шукаємо пальчиками. Що знайшли? (квасолю – це також природа).
• шукаємо в нижньому правому куточку ( папірці з буквами).
-
Яка в нас зараз пора року?
-
Назвіть літери і придумайте весняні слова: С- сонце, Т- трава, тепло,
К-квіти, В-весна.
А тепер давайте за допомогою піску і клею намалюємо верблюда в пустелі.
6.– Об’їхали ми з вами майже всю Землю, час повертатися додому, в дитячий садок.
Діти «сідають» у «всюдихід» і говорять слова:
Об’їхати увесь світ
Допоможе всюдихід.
1,2,3, ми в садочок прибули!
-
Сподобалося вам мандрувати?
-
Подякуйте нашому Глобусу за те, що допоміг здійснити таку цікаву подорож.
Достарыңызбен бөлісу: |