Конспект інтегрованого заняття для дітей старшої групи на тему «Подорож планетою Земля» ( сфера



Дата19.07.2016
өлшемі49.88 Kb.
#209492
түріКонспект
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Зірочка»

Конспект

інтегрованого заняття для дітей старшої групи

на тему «Подорож планетою Земля»

( сфера «Природа»)



Підготувала і провела

вихователь ДНЗ «Зірочка»

Чолик Л.М.

Село Нещеретове

2014рік

Мета заняття:

Фізичний розвиток: удосконалювати дрібну моторику очей, залучати до рухливих вправ, покращувати координацію.

Соціально – моральний розвиток: виховувати цікавість до природи, розуміння причино – наслідкових зв’язків; учити дотримуватися правил природокористування; берегти питну воду.

Емоційно – ціннісний розвиток: формувати вміння емоційно реагувати на природні об’єкти, отримувати позитивне враження від спостереження за ними.

Пізнавальний розвиток: продовжувати розвивати пізнавальний інтерес до природи планети Земля; ознайомити з життям тварин Півдня і Півночі та лісо – степової зони; розуміти зв’язок стану води з температурою повітря; знайомити дітей з корисними копалинами, які видобувають люди; покращувати логічне мислення.

Мовленнєвий розвиток: вправляти у побудові розповідних речень, збагачувати словник словами – назвами тварин – мешканців різних широт землі; формувати вміння будувати підрядні речення, розповідати про результати своїх спостережень.

Художньо – естетичний розвиток: підтримувати бажання виконувати завдання естетичного характеру; учити помічати в природі красиве, яскраве, корисне; розвивати навички нетрадиційного малювання (по манці).

Креативний розвиток: формувати у дітей уміння виявляти схильність до аналізу явищ природи, встановлювати залежність між природним довкіллям та тваринним світом; розвивати уяву, творчу ініціативу.

ХІД ЗАНЯТТЯ

  1. Діти заходять до групи і вітаються з гостями.

  • А чи любите ви подорожувати?

  • Я пропоную сьогодні нам стати справжніми мандрівниками і вирушити в кругосвітню подорож! Чи згодні ви?

Діти: Ми веселі дошкільнята,

Нам приємно разом грати,

У подорож рушаємо,

На відкриття чекаємо!



  • А на чому можна подорожувати?

  • Тож давайте побудуємо таку машину, яка зможе проїхати всюди і назвемо її «Всюдихід».

Дидактична гра: «Побудуємо всюдихід» ( на килимку намальовано силует «всюдиходу» з геометричними фігурами на яких є цифри. Діти отримують картки з геометричними фігурами, рахують їх, знаходять на килимку окрему деталь – геометричні фігури з відповідними цифрами, і накривають деталь на «всюдиході»).

.

  1. Гарний всюдихід ми з вами побудували! А де б ви хотіли побувати?

  • А допоможе нам в цьому глобус. Глобус – це макет нашої планети Земля. Уважно подивіться і скажіть:

• яких кольорів найбільше на глобусі?

• що позначено зеленим кольором?

• що позначено жовтим кольором?

• якого кольору найбільше на планеті Земля?



  • Під час нашої подорожі ми можемо зустріти багато різних тварин тому що живуть вони всюди: і в лісах, і в воді, і в піску, і в землі, і в повітрі…Назвати хто з них де живе нам допоможе гра.

Дидактична гра «Хто де живе?» (на килимку три аркуші паперу жовтого, зеленого і синього кольорів. В довільному порядку розкладаються картинки тварин різних широт. Діти повинні розкласти картинки на жовтий колір – тих, хто живе в пустелі; на зелений – тварин лісу; на синій – тварин півночі.)



  • Молодці, ви добре справилися із завданням.

  1. Дидактична гра «Подорож до Півночі»

  • Сідаймо в наш всюдихід і поїдемо туди де багато снігу і льоду. Де це?

  • Так, відправляємось на Північ.

Діти стають навколо всюдиходу і промовляють слова:

Об’їхати увесь світ

Допоможе всюдихід.

1,2,3, ми на Північ прибули!

Зустрічаємо тварин Півночі.


  • Як ви думаєте, чому ці тварини живуть на Півночі де завжди сніг і лід?

( вони не бояться холоду, у них під шкірою багато жиру, харчуються рибою і м’ясом, плавають у холодній воді).

  • А де ж там вода, якщо навкруги лід? ( під льодом)

  • А чому лід не падає на дно?

Дослід: У велику ємкість з водою покласти лід. Він не тоне тому, що легший від води. Під кригою є життя.

  • А що трапилося б, якби увесь лід розтанув? ( стало б багато води, все б затопило, тваринам стало б жарко).

А тепер я пропоную вам намалювати манкою білого ведмедя на півночі. Для цього ми візьмемо манку, клей і трафарет.



  1. – Діти подивіться на глобус, якого кольору найбільше?

  • Це означає, що на Землі більше води ніж суші. Вода є прісна, яку можна пити і солона. Де є солона вода? ( в морях, в океанах).

  • Прісна – питна вода – найцінніший скарб. Її дуже багато під землею (б’ють джерела з під землі)

  • А що ще корисного, крім води, люди видобувають з під землі? (корисні копалини – пісок, глину, вугілля, сіль камінь…)

  • Погляньте, те що лежить на столі, можна назвати корисними копалинами? (в склянках пісок, глина, сіль, вугілля ).

Повертаємось у всюдихід.

Об’їхати увесь світ

Допоможе всюдихід.

1,2,3, ми в пустелю прибули!


  • Діти, ми з’ясували, що в пустелі теж є життя. Які тварини там живуть? (які можуть довго обходитися без води: верблюд, варан, ящірки, скорпіон…)

  • Чому цей край називають пустелею? ( тому, що там пусто, дуже мало рослин, мало міст і сіл, дуже багато піску).

  • Сьогодні ми будемо шукати скарби в пустелі, але замість піску використаємо манку.

На столі стоїть посуд з манкою.



  • Покладіть долоньки на манку, що ви відчуваєте? (тепло).

  • Візьміть в руки, пропустіть через пальці, яка вона? (легка, розсипається).

  • За допомогою магніту шукаємо скарб.

• у лівому верхньому куточку, що знайшли? (цифри. Викласти на стіл і назвати їх).

• у лівому нижньому куточку знаходимо кнопки. Чому магніт їх знайшов? (бо вони металеві).

• шукаємо в верхньому правому куточку, магніт нічого не знайшов, шукаємо пальчиками. Що знайшли? (квасолю – це також природа).

• шукаємо в нижньому правому куточку ( папірці з буквами).



  • Яка в нас зараз пора року?

  • Назвіть літери і придумайте весняні слова: С- сонце, Т- трава, тепло,

К-квіти, В-весна.

А тепер давайте за допомогою піску і клею намалюємо верблюда в пустелі.





6.– Об’їхали ми з вами майже всю Землю, час повертатися додому, в дитячий садок.

Діти «сідають» у «всюдихід» і говорять слова:

Об’їхати увесь світ

Допоможе всюдихід.



1,2,3, ми в садочок прибули!

  • Сподобалося вам мандрувати?

  • Подякуйте нашому Глобусу за те, що допоміг здійснити таку цікаву подорож.


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет