Мұғалімнің аты-жөні



Дата21.02.2024
өлшемі100.09 Kb.
#492674
29.01 10қгб алгебра


Мұғалімнің аты-жөні:

Родинова А.Т.

Пән/Сынып:

10 сынып, ҚГБ

Күні:

29.01.2024

Тарау немесе бөлім атауы:

10.3А Туынды

Сабақтың тақырыбы:

Функция графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуі

Оқу мақсаты:

10.3.1.12 - функция графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуін құрастыру;

Сабақтың мақсаты

Функция графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуін құрастырады.

Уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы
4 мин
5мин

Ұйымдастыру
Сыныпты түгендеу, амандасу
«Менің көңіл - күйім» жаттығуы
Мақсаты: көңіл - күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу. Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл - күйлеріңді суреттеп салыңдар.
Үйге берілген тапсырмалар "Көршіңді тексер" әдісі арқылы тексеріледі, балалар интербелсенді тақта көмегімен бір-бірлерін бағалайды.
Блиц сұрақтар
Туындының анықтамасы
Туындының табу ережелері
Санның туындысы неге тең?
Айнымалының туындысы ше?
Түбірден туындыны қалай табар едің?



өткен тақырыпты пысықтау мақсатында сұрақтарға жауап береді



мадақтау

оқулық





сабақтың ортасы
5мин

10мин


13мин

3мин


Жаңа материалды игерту
білімленд арқылы түсіндіремін(22минуттағы видео)

тақтамен жұмыс



жеке жұмыс
1. Абсциссасы x0=3 нүктесiнде y=x2-4x+9 функциясының графигiне жүргiзiлген жанаманың теңдеуiн жазыңыз.
А) 2y=2x+1; B) y=3x+2; C) y+x=1; D) y=2x; E) y+x=0
2. y=2x2-1 функциясының графигiне х0=3 нүктесiнде жүргiзiлген жана­маның теңдеуiн жазыңыз.
А) y=9x-13; B) y=12x-19; C) y=2x-1; D) 18x-19; E) y=4x+5.
3. Абсциссасы x0=1 нүктесiнде y=9x-x2 функциясының графигiне жүр­гiзiлген жанаманың теңдеуiн жазыңыз.
А) y=x-1; B) y=9x+3; C) y=7x+1; D) y=7x-2; E) y=9x+1.
4. Абсциссасы x0=-1 нүктесiнде f(x)=-x2-4x+2 функциясының графигiне жүргiзiлген жанаманың теңдеуiн жазыңыз.
А) у=2x-1; B) y=2x+1; C) y=2x+3; D) y=-2x+3; E) y=-2x-3.
5. функциясының х0=4 нүктесiнде жүргiзiлген жанаманың теңдеуiн жазыңыз.
А) 1/2; В) 3/8; С) 1/3; D) 5/8; Е) 1/6.


D) y=14x+11; Е) y=-7x+5.
6. Абсциссасы x0=2 нүктесiнде f(x)=1-x2 функциясының графигiне жүргiзiлген жанаманың теңдеуiн жазыңыз.
А) y=8x-9; B) y=-9x+8; C) y=x-1; D) y=9x-8; E) y=-4x+5.
7. y=x4+x функциясының графигiне абсциссасы x0=1 нүктесiнде жүргiзiлген жанаманың теңдеуiн жазыңыз.
А) y=x+3; В) y=x-7; С) y=3x+7; D) y=5x; Е) y=5x-3.
8. функциясының графигiне x0=1 нүктесiнде жүргiзiлген жанаманың теңдеуiн жазыңыз.
А) y=-x+3; В) y=x+1; С) y=-x+1; D) y=-x; Е) y=-x-3.
9. функциясының графигiне x0=-0,5 нүктесiнде жүргiзiлген жанаманың теңдеуiн жазыңыз.
А) y=-4x-4; В) y=4x+4; С) y=2x-4; D) y=2x+4; E) .
10. f(x)=x3 функциясының графигіне абсциссасы x0=2 ніктесіндегі жүргізілген жанаманың теңдеуін жазыңыз.
А) y=12x-16; B) y=12x-6; C) y=3x-16; D) y=3x-4; E) y=3x-8.

Кері байланыс


1.Тапсырманы орындау барысында қандай қиындық туындады?
2. Неліктен деп ойлайсыз?
3. Сабақ мақсатына жете алдық па?
4. Туындыны табу ережелері қиындық тудырады ма?

ЕҚБ оқушылар тапсырманы орындайды


ЕБҚ ететін оқушыға мұғалім тарапынан көмек көрсетіледі

бейне материалды көредіе түртіп алады

тақтада есеп шығарады


дескриптор

- х0 нүктесіндегі мәнін табады


- туындысын табады
туындысы бойынша х0 нүктесіндегі мәнін табады
-формуланы қолданады
-жанаманың теңдеуін жазады

тест орындайды


дескриптор


- х0 нүктесіндегі мәнін табады


- туындысын табады
туындысы бойынша х0 нүктесіндегі мәнін табады
-формуланы қолданады
-жанаманың теңдеуін жазады

жеке тест орындайды



мадақтау
дескриптор
әрбір дұрыс жауап үшін 1б6 жалпы 10балл

https://www.youtube.com/watch?v=vgmnJua8a_w

оқулық





сабақтың соңы
5мин



Рефлексия. Сөйлемді жалғастыр
1. Бүгінгі сабақта... Білдім
2. … үйрендім
3. … қиындық туындады
4. … әлі де жұмыстануым керек
5. … маған қызық болды?

үйге тапсырма №15.4



Тақырыпты меңгергенін анықтау

10баллдық жүйеде бағаланады
Кері байланыс

күнделік.кз







Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет