Мырзабаева Эльмира Кажымуратовна сабақтың тақырыбы: Бір минут бір кісінің өмірі (Одна минута жизнь одного человека) оқулық «Қазақ тілі мен әдебиеті» Бәйтерек оқулық



Дата29.11.2022
өлшемі36.48 Kb.
#466005
түріОқулық
1605370532 1


Оқушының бағыт парағы
Маршрутный лист для учащегося

Өтілетін пән атауы:

«Қазақ тілі мен әдебиеті»

Өтілетін күні:

Қазанның бірі

Мұғалімнің аты-жөні

Мырзабаева Эльмира Кажымуратовна

Сабақтың тақырыбы:

Бір минут бір кісінің өмірі
(Одна минута жизнь одного человека)

Оқулық

«Қазақ тілі мен әдебиеті» Бәйтерек оқулық. 1-бөлім.
Көкжиек –Горизонт 2018

Оқу мақсаты (қысқашы)

7.Т1. Мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжау.
7.Т4. Лирикалық поэзиялық шығармадан үзінді тыңдау, тақырыбы мен идеясын талдау.
7.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау
Жаңа тақырып арқылы оқушының сөздік қорларын кеңейту. Өз бетінше жұмыс жасай алуға дағдыландыру. Оқушының поэзиға, соның ішінде жерлес ақын Абай өлеңдеріне деген қызығушылықтарын ояту. Уақытты бағалай білуге тәрбиелеу.

Сынып:

7 «Б»



Іс-әрекет реті

Ресурстар
(заполняется учителем)

Орындалуы -выполнение


Орында-выполни

Мағынаны таны -изучи



  1. Ұйымдастыру кезеңі

А) Оқушылармен сәлемдесу.
Ә) Зейіндерін сабаққа аудару (сабақта бар екендіктерін + белгісімен белгілеу)
Б) Сабақтың мақсатымен таныстыру


  1. «Миға шабуыл»

Қ,У,Т,А,Ы (Оқушыларға әріптер беріледі, 1 минуттың ішінде сол әріптерден 1 сөз құрастырып, жасырынған сөзді табулары керек)
-Дұрыс балалар, біз сендермен уақыт жайлы әңгіме қозғап жатқандықтан «Уақыт» деген сөз жасырынған болатын. Олай болса, тақырыбымыздан ауытқымаймыз. Дәптерлеріңе бүгінгі күн мен тақырыпты жазыңдар.
Шықылдау-тикать (сағаттың шықылдауы-тиканье часов)
Дәурен, заман-эра, эпоха (бұл дәуірде, бұл заманда-в этой эпохе, в этой эре)
Ұрлау-украсть
Тиянақ жоқ-(неустойчивость, изменчивость, непостоянность)


Сөздік дәптерге көшіріп алу-списать в словарь


Орында-выполни

Бекіту-закрепление

Бағалау-оценивание:


  • -Балалар, «Бір минут бір кісінің өмірі» деген сөзді қалай түсінесіңдер? Өз ойларыңды айтыңдар. (Обсуждение в чате, раскрыть изречение «Одна минута жизнь одного человека» 1-2 мин)

-Балалар, бұл керемет өлең ұлы ақын, Абай атамыздың өлеңі.
Сұрақтарға чаттағы топта бірден жауап беру:
-Абай кім?
-Қай өңірде қай жылы туған?
-Ақынның шығармашылығы жайлы не білеміз? (қысқаша жауап алу)
-Кәнекей, чатқа жіберілген Абай Құнанбаев жайлы презентацияны қарап шығайық.



  • Олай болса 48-беттегі 2-тапсырманы кластер түрінде орындаңдар

(Составьте кластер, ключевое слово «өмір»-жизнь)
-Оқушылар, қазақ әдебиетінің ұлы тұлғасы, шығыстың мақтанышына айналған ақын-Абай Құнанбайұлының біздерге қалдырған өсиет сөздері өте көп. Соның бірі-уақытты бос өткізбеуге, өмірдегі әрбір минутты бағалай білуге шақыратын «Бір минут бір кісінің өмірі» атты өлеңін менің орындауымдағы аудио жазба арқылы тыңдап шығыңдар.
(Послушать аудио стихи Абая Құнанбаева «Бір минут бір кісінің өмірі»)



  • Кейін өлең мәтінің бірлесе орыс тіліне аудару, оқушылар өздері оқып шығады

  • Оқушы ойын сұрау, қосымша ой қосып, қорытындылау.

  • 49-бет, 5-тапсырма. Шарты бойынша

(Сопоставьте слова со столбиков и составьте из них предложения)
50-беттегі 10-тапсырма. «Абай Құнанбайұлы» тақырыбына синквейн дайындау (Приготовить синквейн на тему «Абай Құнанбаева»)


По 10-бальной шкале:

  • Число, тема урока, запись новых слов-1 б

  • Активность на уроке, устные ответы на вопросы-1 б

  • 2-тапсырма, кластер-3 б

  • 5-тапсырма-3 б

  • 10-тапсырма-2 б





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет