Національна рада україни з питань телебачення І радіомовленнябет1/19
Дата29.04.2016
өлшемі0.93 Mb.
#93904
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ

З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ


ПРОЕКТ

Порядок денний та проекти рішень
Тип зустрічі


засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

дата


25 лютого 2016 року (четвер)

місце


вул. Прорізна, 2

Голова Національної ради


Артеменко Юрій

Відповідальний секретар


Котенко Катерина

присутні члени Національної ради


 1. Артеменко Юрій

 2. Герасим'юк Ольга

 3. Фещук Уляна

 4. Котенко Катерина

 5. Ільяшенко Олександр

 6. Костинський Сергій

 7. Черниш Олег

присутні представники апарату
запрошені
проекти рішень

питання


 1. Про звернення до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України.

ТЕМА


Інформаційна безпека

відповідальний член нацради


артеменко ю.а.

відповідальний працівник апарату


кіфлюк р.м.

проект рішення


05.02.2015 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України», яким зокрема у ст. 15-1 Закону України «Про кінематографію» серед інших змін було передбачено, що заборона трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди, передбачених попереднім реченням органів та дій, поширюється на фільми, вироблені після 1 січня 2014 року.

Окрім того, цим же законом було внесено зміни до ст. 70 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», передбачивши у разі виявлення Національною радою ознак порушення телерадіоорганізаціями законодавства про кінематографію щодо квоти демонстрування національних фільмів та щодо розповсюдження чи демонстрування творів, розповсюдження і демонстрування яких заборонено законодавством про кінематографію, Національна рада складає про це відповідний акт та передає його центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, для вжиття заходів, передбачених законодавством.

Відповідно до прикінцевих положень цей закон набрав чинності через два місяці з дня його опублікування, а саме – з 04.06.2015.

З моменту набрання чинності змін до законодавства, у 2015 році моніторингами Національної ради було виявлено 96 випадків ознак порушення вимог чинного законодавства у діяльності 8 телерадіоорганізацій. Окрім того, до Національної ради з цього приводу надходили численні скарги від громадян, громадських об’єднань, Народних депутатів України. З відкритих Інтернет-джерел, а також офіційних сторінок, наприклад Міністерства культури Російської Федерації, було отримано інформацію щодо дати виробництва фільмів, яка відрізнялася від зафіксованої під час моніторингу в ефірі вітчизняних телерадіоорганізацій. Подібні випадки Національна рада продовжує фіксувати й у 2016 році. Відповідні подання з проханням ужити заходів реагування у межах компетенції були надіслані до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії – Державного агентства України з питань кіно.

Оскільки більшість виявлених ознак порушень вимог законодавства про кінематографію стосувалися саме року виробництва кінопродукції, Державне агентство України з питань кіно витребувало у телерадіоорганізацій документи та відповідні договори для ідентифікації та перевірки дати виробництва. Зважаючи на той факт, що відповідні документи надавалися виключно правовласниками майнових прав на фільми, походження яких є Російська Федерація, а Держкіно і Національна рада не мають повноважень перевіряти інформацію, наведену в документах, поданих для оформлення державного прокатного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, виявити порушення вимог чинного законодавства немає можливості.

Враховуючи військову та інформаційну агресію проти України, визнання законодавством України Російської Федерації державою-окупантом та державою-агресором, беручи до уваги антиукраїнську позицію цієї держави щодо територіальної цілісності, суверенітету України в цілому, з метою забезпечення інформаційної безпеки та захисту територіальної цілісності України, керуючись статтею 13 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», ст. 15-1 Закону України «Про кінематографію» та на виконання частини п’ятої пункту першого Рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про надзвичайні заходи протидії російській загрозі та проявам тероризму, підтримуваним Російською Федерацією» від 25 січня 2015 року, введеного в дію Указом Президента України № 85/2015 від 14 лютого 2015 року, Національна рада


вирішила:

 1. Звернутися до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України з проханням здійснити у межах повноважень перевірку достовірності документів наданих у 2015-2016 рр. загальнонаціональним телеканалам України російськими правовласниками майнових прав на фільми, поданих для оформлення державного прокатного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.

 2. Виконання цього рішення покласти на управління контролю та аналізу телерадіомовлення.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної ради С. Костинського.

питання


 1. Про призначення позапланової перевірки ПАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР», м. Київ (НР № 00291-м від 01.07.2015).

вид мовлення


Загальнонаціональне ефірне ТБ

ПОзивні / логотип


Логотип: «ІНТЕР»Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19
©dereksiz.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет