Про медичне обслуговування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській аес та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи



Дата21.07.2016
өлшемі39 Kb.
#214452
түріРозпорядження
Додаток 2
Про медичне обслуговування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Питання медичного обслуговування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи перебуває на постійному контролі в Департаменті охорони здоров’я та керівників ЛПЗ області. Робота з питань медичного забезпечення населення, що постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС регламентована Законом України « Про статус соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», наказами МОЗ України № 21 від 07.02.94 р. « Про проведення диспансеризації населення що зазнало впливу радіаційного фактору внаслідок аварії на ЧАЕС», № 441 від 14.06.12 р. «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 17.05.97 р. № 150» та іншими наказів та регламентуючих документів.розпорядженням голови облдержадміністрації області та іншими регламентуючими документами.

Розпорядження голови ОДА від 27.05.2009 року № 192/2009 затверджено мережу закладів, які обслуговують населення, що постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС (Хмельницька обласна лікарня, Хмельницька обласна дитяча лікарня, Хмельницький обласний онкологічний диспансер, Хмельницький обласний кардіологічний диспансер, Хмельницька міська інфекційна лікарня, Хмельницька міська лікарня, Кам’янець-Подільська ЦРЛ, Чемеровецька ЦРЛ, Нетішинська спеціалізована медико-санітарна частина).

Крім того частина чорнобильців І категорії (інваліди-чорнобильці, що прирівняні до інвалідів війни), лікуються в обласному госпіталі інвалідів ВВв. Для вирішення проблем стаціонарного лікування інвалідів Чорнобиля в березні 2012 року прийнятий Меморандум про взаємозв’язок і співпрацю в роботі між Хмельницькою ОДА, Хмельницькою обласною радою та Хмельницькою обласною організацією Союз Чорнобиль України, згідно якому для лікування інвалідів ЧАЕС виділено 5% ліжок в обласному госпіталі інвалідів ВВв.

У 2014 році в ХОГІІВ пройшло лікування 84 особи, а в поточному році -15 осіб. В області виконується постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2007 року № 680 “Про збільшення грошових витрат на харчування та медикаменти в лікувально-профілактичних закладах ветеранів війни” Вартість 1 ліжко-дня на медикаменти в ХОГІВВв становить 39,72грн. ( 2013 рік - 38,57 грн.), на харчування —34, 02 грн. ( 2013 рік – 33,33 грн.) В цілому, у поточному році в ХОГІВв було виділено на харчування 2 724,0 тис.грн. (2013 рік – 2 724,0 тис. грн.), на медикаменти – 3 114,0 тис. грн. (2013 рік - 3 114,0 тис. грн.).

Під диспансерним наглядом у ЛПЗ області на початок 2015 року знаходиться 7670 чоловік, з числа постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, що на 2.5 % менше, ніж минулого року.

Розподіл по групах первинного нагляду наступний:

1 група первинного обліку - ліквідатори - 3462 чоловіка, що складає майже 45% серед всіх постраждалих;

2 група первинного обліку – евакуйовані – 1175 чоловік, що складає 15.3 % від всіх постраждалих;

3 група первинного обліку – проживаючи на контрольованих територіях – 1569 - 20 % від всіх постраждалих.

4 група первинного обліку –особи, що народилися від 1-3 груп нагляду 1443 людини, що складає 19 % ;



Диспансеризація.

Щорічно переважно протягом першого півріччя проводиться диспансерний огляд населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У 2014 згідно звітів лікувальних закладів оглянуто з профілактичною метою всього 98 % від всіх підлягаючих періодичному огляду. Ліквідаторів оглянуто 97.58 %, евакуйованих оглянуто 97 %, проживаючих на забруднених територіях оглянуто 100 % . Визано здоровими за результатами огляду 15.5%, хворими відповідно 84.5%.

Ліквідатори Чорнобильської аварії в більшості досягли або наближаються до пенсійного віку. Відповідно кількість захворювань, в тому числі тих, які не пов'язані з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС зростає з збільшенням середнього віку ліквідаторів.



Проліковано від підлягаючих: Ліквідаторів: 99%; Евакуйованих 100%; Проживаючих 100%. Проліковано в стаціонарах області 22%, що відповідає рекомендаціям МОЗ України. У структурі захворюваності на першому місті є захворювання органів травлення, на другому - захворювання серцево-судинні захворювання, на третьому місті захворювання органів дихання.

Визнано вперше інвалідами, інвалідність яких пов'язано з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 30 чоловік.

Протягом останніх 5 років кількість хворих, яким встановлено групу інвалідності, пов'язану з ЧАЕС, становить від 28 до 35 чоловік. Проводиться повне обстеження та експертиза медичної і немедичної документації Львівською, а в деяких випадках Центральною Київською комісією.

За останні роки збільшилася кількість розглядів документів померлих для встановлення зв’язку смерті з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Протягом 2014 року на комісію направлено документи 61 людини, встановлено зв’язок у 53 чоловік, що складає 88% від всіх направлених справ. В тому числі зв'язок смерті встановлено в 30 випадках, що складає 57 % від всіх випадків встановлення зв'язку(в 2013 році цей показник складав 15 %).


Смертність: За 2014 рік померло 143 чол. Показник смертності складає за рік - 228 на 10 тис. відповідного населення. Серед причин смертності переважають захворювання серцево-судинної системи та новоутворення.

У всіх медичних закладах області виділено палати для лікування інвалідів ЧАЕС разом з інвалідами війни. Всі обстеження проводяться позачергово та безкоштовно. Госпіталізація при потребі стаціонарного лікування проводиться позачергово. Інваліди ЧАЕС лікуються в стаціонарах переважно безкоштовно, останні забезпечуються ліками частково в залежності від фінансування лікувального закладу.

В області працює 19 одиниць медичного обладнання та апаратури, яке було закуплено за рахунок коштів Управління з надзвичайних ситуацій в минулі роки. Остання поставка обладнання та апаратури була у 2007 році .

На початку 2015 року спеціалізовані ЛПЗ області за 2014 рік в рамках бюджетної програми КПКВК 2501460 “Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з ДСЗН ОДА отримали медикаменти та вироби медичного призначення на суму 139 тис. 643 грн. згідно із заявками ( середня вартість на 1 особу 168 грн.

У поточному році в рамках бюджетної програми КПКВК 2501460 “Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” для медичного обслуговування зазначеного контингенту заплановане Департаментом соціального захисту населення ОДА придбання лікарських засобів, виробів медичного призначення та лабораторних реактивів на суму 279 тис 752 грн. ДОЗ ОДА розрахував необхідну потребу.

У співпраці із ЗМІ заплановано проведення виступів у теле- та радіопередач медичних фахівців з даної тематики.



За інформацією Департаменту охорони здоров’я


облдержадміністрації.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет