Програмне забезпечення



бет1/6
Дата29.09.2023
өлшемі90 Kb.
#479148
түріЛекція
  1   2   3   4   5   6
Лекція 7 Укр


Лекція 7. Інсталяція програмного забезпечення


1. Опис процесу інсталяції
2. Можливі варіанти установки
3. Програма установки
4. Розповсюджені програми установки
5. Установник Windows


1. Опис процесу інсталяції

Установка програмного забезпечення, інсталяція – процес установки програмного забезпечення на комп'ютер кінцевого користувача. Виконується особливою програмою (пакетним менеджером), що є присутнім в операційній системі (наприклад, RPM і APT в Linux, Установник Windows в Microsoft Windows), або ж вхідним до складу самого програмного забезпечення засобом установки. В операційній системі GNU дуже поширене використання системи GNU toolchain і її аналогів для компіляції програмного забезпечення безпосередньо перед установкою.


Більшість програм поставляються для продажу й поширення в стислому виді. Для нормальної роботи вони повинні бути розпаковані, а необхідні дані правильно розміщені на комп'ютері, з огляду на розходження між комп'ютерами й настроюваннями користувача. У процесі установки виконуються різні тести на відповідність заданим вимогам, а комп'ютер необхідним образом конфігурується (настроюється) для зберігання файлів і даних, необхідних для правильної роботи програми.
Установка, як правило, містить у собі розміщення всіх необхідних програмі файлів у відповідних місцях файлової системи, а також модифікацію й створення конфігураційних файлів. Пакетні менеджери також виконують при установці контроль залежностей, перевіряючи, є чи в системі необхідні для роботи даної програми пакети, а у випадку успішної установки реєструючи новий пакет у списку доступних.
Тому що даний процес є різним для кожної програми й комп'ютера, то багато програм (включаючи самі операційні системи) поставляються разом з універсальним або спеціальним установником – програмою, що автоматизує більшу частину роботи, необхідної для їхньої установки.
Деякі програми написані таким чином, що встановлюються простим копіюванням своїх файлів у потрібне місце, а самого процесу установки як такого немає. Про такі програми говорять, що вони «не вимагають установки». Це поширено серед програм для Mac OS X, DOS і Microsoft Windows. Існують операційні системи, які не вимагають установки, і, таким чином, можуть бути прямо запущені із завантажувального диска (компакт- або DVD-диск), не роблячи впливу на інші операційні системи, установлені на комп'ютері користувача. Прикладом такої операційної системи є Knoppix або Mac OS 1-9.
Даний термін також поширюється на плагіни, драйвери й програмні файли, які самі по собі не є програмами.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет