Сабақ 7 Қатысушылар саны: Қатыспағандар



бет1/2
Дата15.12.2023
өлшемі1.18 Mb.
#486604
  1   2
Сәндеу. Безендіру


Көркем еңбек

Мектеп:

Күні: .

Оқытушының аты-жөні:

Сынып: 7 сабақ 7

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

Сәндік-қолданбалы өнер

Сабақтың тақырыбы:

Сәндеу. Безендіру

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

7.2.6.1-Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану

Сабақтың мақсаты:

  • Өзінің және сыныптастарының жұмыстарына баға беру.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау



Ресурстар

Сабақтың басы
2 мин

8 мин.


Сабақ мақсаты мен критерийлері айтылады.
Ойын: Маған өз күлкіңді сыйлашы.
Оқушылар дөңгелене тұрады. Жүргізуші ойынға қатысушының біріне келіп; «Егер мені жақсы көрсең маған өз күлкіңді сыйла!
Оған күлмей жауап беру қажет:
Мен сені жақсы көремін. Бірақ саған күлмеймін! Егер оқушының бірі күлсе, жүргізуші сол болады. Егер шыдаса, онда өз орнында қалады. Жүргізуші өзгеге барады.
(Мұндай ойын көңіл-күйді көтеріп, сыныпты біріктіреді)
Бейнероликтертер көрсетілімі:
Рамканы қалай жасауға болатындығы жөнінде.

Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі



Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау.

Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер
Картоннан рамка жасау
https://www.youtube.com/watch?v=pu_bteDcTmc
https://www.youtube.com/watch?v=KqE6minyTQU



15 мин

15 мин




Практикалық жұмыс.
Оқушылар жұмыс барысына кіріседі.
Пирография – ағашты көркем күйдіру.

Пирография - ағашты сәндеп-әрлеудің бір түрі. Өнер және қолөнер мен көркем графика да қолданылатын әдіс. Оның мәні, кез-келген органикалық заттардың (ағаш, фанера, қағаз, картон, киіз, пластик, былғары, мата) бетінде қызған инені пайдалана отырып өрнектеу.
Кітаптан немесе журнал дан ұнаған суретті таңдаңыз, біздің жағдайда ол ханшайым-бақа болады.
Қалаған мөлшерде фанерді кесеміз
Фанердің бетін зімпара қағазымен тазалаймыз.
Бұдан кейін көшірме қағаз төсейміз.
Сүреті бар үлгіні бетіне төсеп, мықтап бекітеміз.
Сызба аяқталғаннан кейін, көшірме қағазын қысқыштардан босатамыз, енді бізде суреттегі суреттің көшірмесі бар. Енді фанер тақташада суреттің көшірмесі бар. Дайындама күйдіруге дайын.
Күйдіру аспабы.
Электркүйдіргішті тек мұгалімнің рұқсатымен ғана қосыңдар. Үзіліс кезінде аспекты міндетті түрде сөндіріңдер, ал ұштықты тұтқаны тек арнайы металл тіреуішке қойындар. Қолдарыңды, киімдеріңді қызып түрған ұштыққа тигізіп алудан сақтаңыздар.
Егер оқушылардың бірі рамка әкелмесе, онда шығармашылық жұмысын әсемдеуге болады.




Дискриптор
Қауіпсіздік техникасын қадағалайды.
Бұйымның өлшемі бойынша өз жұмысына рамка жасайды, жұмысын әсемдейді
Өзінің және сыныптастарының жұмыстарына баға береді.

Эффект кракле в батике.
https://www.youtube.com/watch?v=p1_8G_-ZWUk
Кракелюр техникасы жайында толығырақ мәлімет.
http://fb.ru/article/136933/tehnika-krakelyur-master-klass-dlya-lyubiteley-dekupaja-i-ne-tolko
http://www.myshared.ru/slide/download/

Сабақтың соңы


5 мин.

Оқушылар мұғаліммен бірге өздерінің жұмыстарының көрсетілімін жасап, бір бірін бағалайды:
Не жақсы шықты?
Нені түрлендіру қажет?
Оқушылар бір біріне комментарийлерін білдіреді.




Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру.




Қосымша ақпарат




Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет