Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: 7-бөлім: \
|
Мектеп: №80 орта мектеп
|
Күні: 06.04.2021
|
|
Сынып: 3 А, В
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақтақырыбы
|
Су денсаулыққа пайдалы
|
Оқумақсаттары
|
2.2.9.1 Дереккөздер (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мен ақпаратты табу жолын анықтау, берілген тақырып/сұрақ бойынша ақпаратты іріктеп алу және үлгі/ кестеге салу.
|
Сабақмақсаттары
|
Дереккөздерді (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) пайдаланып, ақпаратты іздеу, іріктеп алу.
|
Бағалаукритерийлері
|
Дереккөздерді (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) пайдаланып, ақпаратты іздейді, іріктеп алады.
Алынған мәліметтер бойынша мәтін құрастырады.
|
Сөздік қор
|
Ақпарат, дереккөз, сөздік, анықтама, энциклопедия, Балқаш, көл
|
Миссия және пайымдау
|
Өмір бойы білім алу
|
Жаһандық азаматтық
|
Табиғат адамзатқа ортақ екенін, өзін табиғаттың бір бөлшегі екенін түсіне білу
|
Құндылықтарды дарыту
|
Табиғатты қорғау, аялай білуге тәрбиелеу
|
Пәнаралық байланыстар
|
География, қазақ тілі, АКТ
|
АКТ қолдану дағдылары
|
АКТ-дан ақпарат, деректер іздейді
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Дереккөздермен жұмыс жүргізуді біледі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақ басы
3 минут
|
І. Психологиялық ахуал.
Мақсаты: Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру, жағымды көңіл-күй тудыру. Ана тілін құрмет тұтуға баулу, ұлтжандылыққа тәрбиелеу.
Оқушылар шеңберге тұрып, өлең жолдарын бірге қайталайды.
Туған тілім – бабам тілі – өз тілім!
Туған тілім – анам тілі – өз тілім!
Туған тілім – далам тілі – өз тілім!
Туған тілім – адам тілі – өз тілім!
|
|
Сабақтың ортасы
32 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау
Жазайық «Төлқұжатсыз саяхатшылар»
Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Балқаш көлге барайық
Дереккөздерді (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) пайдаланып, ақпаратты іздеу, іріктеп алу.
Дескриптор құру
- тақырып/сұрақбойынша қажеттіақпараттарды іріктейді;
- жинағанақпаратты жүйелеп,қорытындылайды;
жинағанақпаратынбасқаларға ұсынады.
Сөздік жұмысы
Күбі
Күбідей күп-күп пісу
Күншуақ
https://imektep.kz/kz/su-koymasi-osimdikteri-men-zhanuarlari
Сұрақтарға жауап беру
-Адам табиғаттан бөлек өмір сүре ала ма?
-Сені табиғатта не қоршап тұр?
-Балқаш көлі туралы не білесіңдер?
-Балқаш көлі қайда орналасқан?
-Балқаш көліне барып көрдіңдер ме?
-Балқаш көлі қандай? Суы қандай?
Сен білесің бе?тапсырмасын оқу.
Топтық жұмыс
І-топ. Балқашкөлі- Компьютермен
ІІ-топ. Жетісу жеріндегі өзендер - Ноутбукпен
ІІІ-топ. Қаратал өзені- Телефонмен
ІҮ-топ. Қапшағай су қоймасы- Энциклопедиямен
Топтар бірін- бірі бағалайды.
Жазайық
Жинақталған мәліметтер бойынша
деректер жазу.
Т оптық тапсырма
І топ.
ІІ топ.
І ІІ топ.
І топ.
Үйге тапсырма:Жетісу өзендері туралы өлең тауып жаттап келу.
Ж.Д: 30-беті.
|
Компьютер, ноутбук, телефон, энциклопедия, таныстырылым
|
Сабақтың соңы
5 минут
|
Сабақты қорыту.
Бүгін не үйрендік?
Қандай дыбыс түрлері бар?
Кері байланыс
Бағдаршам әдісі арқылы.
Барлығы түсінікті
Сұрағым бар
Түсінбедім
|
Үлестірмелі материал
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:
Қабілеті жоғары оқушылар мәтінді өз бетінше оқып, қажетті ақпаратты таба алады.
|
Жеке өздік жұмыстарын бағалаймын.
|
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіругекөмектесетінне білдім?
|
Достарыңызбен бөлісу: |