Сабақ. А бөлім. Бөлімі: 2-бөлім. Программалау (ортақ тақырып: «Дәстүр және фольклор») Педагогтің аты-жөні: Джолдасова Н. А. Күні



бет1/3
Дата06.04.2024
өлшемі43.3 Kb.
#497850
түріСабақ
  1   2   3
Қош келдің, наурыз!


8-сабақ. А бөлім.

Бөлімі:

2-бөлім. Программалау (ортақ тақырып: «Дәстүр және фольклор»)

Педагогтің аты-жөні:

Джолдасова Н.А.

Күні:

29.02.2024 жыл

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

«Қош келдің, наурыз!» жобалық жұмысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch).

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушы үшін:
Программа ортасының терезесімен танысады.
Көпшілік оқушылар үшін:
Программалау ойын алаңында жобаны құрады.
Кейбір оқушылар үшін:
***.Scratch-те жобаны құрып, оны сақтайды және ашады.

Құндылықтарды игерту:

Қоғамымыздағы ұлт бірлігі, бейбітшілік және келісімге шақыру



Пәнаралық байланыс:

Орыс тілі, ағылшын тілі, өзін-өзі тану пәндерімен байланысты

АКТ-ны қолдану дағдылары:




Жетістік критерий

  • Scratch программасында жоба құруды үйренеді;

  • Алған білімдерін өмірде тиімді қолданады.

Тілдік мақсаттар:

ойын – игра - game

Осыған дейін меңгерілген білім

§6. Scratch программасында жоба құру

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
1-7 мин.

1. Сәлемдесу.
2. Оқушыларды түгендеу.

Ширату тапсырмасы: «Комплименттердің бұрқасыны» ойыны.
Оқушылар берілген уақыт ішінде (1-1,5 минут) бір парақ қағазға өздерінің сүйікті адамдарынан естігісі келген комплиментті жазады. Комплименттердің жеке сөздер түрінде болмай, толық сөйлемдер түрінде болғаны дұрыс. Жазып болған соң оқушылар бұл парақтарды домалақтап, домалақ қармен атқыласқандай оларды бір-біріне лақтыруы керек. Содан кейін мұғалім оқушыларға бір-бірден «қар домалағын» ашып, оларды оқуды тапсырады. Комплименттерді барлық оқушылардың кезектесіп оқуына да болады. /Бұл ойын оқушыларға психологиялық тұрғыдан көтеріңкі көңіл-күй сыйлайды/.







4. Топтастыру:

Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру.

Топтастыру. Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, үштікке саналу арқылы үш топқа бірігеді.







(МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі.

«Ой қозғау» әдісі.
Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға мұғалімнің көмегімен (бағыт-бағдар, нұсқауымен) жауап іздейді. Өз ойларымен бөліседі.

  • Ұнататын компьютер ойындары, мультфильмдер жайлы әңгімеле (1-сурет).

  • Сен ойын, мультфильмдер қалай жасалатынын білесің бе?




ҚБ: Мұғалім сабаққа қатысып, белсенділік көрсеткен оқушыларды «Қошемет-теу» әдісі арқылы бағалайды.



Интерактив-ті тақта



Жаңа сабаққа дайындық.

Жаңа сабаққа кіріспе
(МК, Д) Оқулықпен жұмыс істеу
Оқушылар оқулықтағы мәтінді оқиды. Мәтіннен өзінің түсінгендері бойынша пікір алмасады. Мұғалім дұрыс жауапқа бағыттап, толықтырып отырады.

Оқулық.

Сабақтың ортасы
(26 мин)

(МК, Ж) Оқулықта берілген тапсырманы орындап үйренеді.



1-тапсырма
Мұғалімнің көмегімен сахнаға жаңа спрайт қоямыз. Баланың аты – Тимур. Сахнадағы оқиға: Тимур алға қозғалды, сәлем берді, күтті, қозғалды, қоштасты, сахнадан шықты. Тапсырманың скрипті 4-сурет, орындалуы 5-суретте берілген.










Жұмыс дәптеріндегі №2 тапсырманы орында.

Жасырылған сөздердің дұрыс нұсқасын тауып жаз.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет