Сабақ: Қазақ тілі мен әдебиеті
|
Мектеп: О.Мухаммадий атындағы орта мектеп
|
Бөлім: Қуат көзі
Сабақтың тақырыбы:Электр энергиясын үнемдейміз
|
Күні: 07.11.2019 ж
|
Мұғалімнің аты-жөні:Жумабаева Дианура Абилхановна
|
Сынып: 6 «в»
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
6.1.5.1 - тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау
6.2.5.1 - коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отыру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушы диалогке қатысушылардың ойын толықтырады.
Көптеген оқушы есімдіктің түрлерін ажыратады.
Кейбір оқушылар тірек сөздердің көмегімен тыңдалған мәтіндегі негізгі ойды аңықтайды
|
Бағалау критерийі
|
Электр энергеясын үнемдеудің пайдасы туралы айтады, шағын мәтін құрап жазады. Тақырып бойынша сұхбат құрады
|
Ойлау деңгейі
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Пәнаралық байланыс
|
физика
|
Алдыңғы оқу:
|
Өздік және болымсыздық есімдіктері
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу
5 минут
Өткен сабақты тексеру
5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде «Ыстық алақан» тренингін өткізеді. Оқушылар «Ыстық алақан» тренингінің негізінде сәлемдеседі, бір-біріне жақсы тілек айтып, сәттілік тілейді.
Қызығушылығын ояту. Оқушыларға «Тірек сөздер» стратегиясының негізінде тақтадағы плакаттарға бірнеше сөз жазады.
Мәтіналды жұмыс.Мұғалі тақтадағы тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады, оқиды, оқушыларға қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс жасатады.
«Қызық суреттер» тәсілімен суретпен сәйкестендіріп сөлем құрайды (1-тапсырма).
«Броундық қозғалыс» әдісімен берілген кестені толтырады
(2-тапсырма).
Өлеңді оқиды, ақынның негізгі ойын анықтайды
|
|
Сабақтың ортасы
25 мин
|
Мәтінмен жұмыс. Мәтінмен жұмыс істеу негіздерін қалыптастыру үшін оқулықтағы мәтіннің мазмұнын, тілдік ерекшеліктерін талдауға арналған тапсырмаларды орындатады. Оқушылар мәтінді тыңдайды, тірек сөздерді қолданып, негізгі және қосалқы ақпаратты жинайды, суреттердегі заттардың атын сәйкестендіреді, жағдаяттық тапсырма шартын орындайды.
Сергіту сәті. Мұғалім оқушыларды сергіту үшін сазды әуенге билетеді..
|
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды
оқулық
|