Сабақ: Физика. Пән мұғалімі: Насир Ануар. Сабақ тақырыбы: Физикалық есептер



Дата27.05.2022
өлшемі15.85 Kb.
#458726
түріСабақ
Қарлығаш талдау.


Сабаққа психо-педагогикалық талдау.
Күні:18.05.22
Мектеп: Шәкәрім атындағы №1 Мектеп.
Сынып: 10"ә"
Сабақ: Физика.
Пән мұғалімі: Насир Ануар.
Сабақ тақырыбы: Физикалық есептер.
Сабақтың мақсаты: Физикалық қиын есептерді шешудің оңай жолдары.
Сабақ түрі: Жаңа сабақ.
Сыныптағы оқушы саны: 14.
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: 8.
Сабақты ұйымдастырушылық сәтіне талдау.
Ұйымдастыру кезеңі жедел және ұйымдасқан түрде өтті: мұғалім мен оқушылар бір-бірін қарсы алды, кабинет сабаққа дайын, оқушылар тұрып мұғалімді қарсы алады. Оқу құралдары - оқулық, дәптер, үстелдегі қалам, барлығы мектеп оқушылары түрінде болады. Оқушылардың назары мұғалім мен сабаққа аударылды. Ұйымдастырушылық сәт қысқа болды, оқушылар сабаққа дайын, назар тек мұғалімде болды.
Сабақтағы оқушылардың сауалнамасына талдау.
Оқушылардың жаппай сауалнамасы кезінде өткен материал қайталанылды, білім жетілдірілді және реттелді, сұрақтарға тез және нақты жауап беру процесі жүргізілді. Оқушылардың дайындық дәрежесін жақсы деп сипаттауға болады, материалды үйренген, шатасулар болмады. Үй тапсырмаларын дұрыс орындаған.
Сабақта жаңа материалды,оқу процесін психологиялық талдау.
Мұғалім өткен тақырып бойынша қорытынды жасай отырып, оқушыларды жаңа материалды оқуға дайындады. Тақырып оқу тақтасында жазбаша түрде көрсетілді, мақсаттары мен міндеттері ауызша айтылды, мәселенің маңыздылығы қоғам өмірінен алынған мысалмен байланыстырылды. Мұғалім сабақтың мақсатын нақты анықтады, оқушыларға сабақ барысында не үйрену керектігін көрсетіп,түсіндіріп берді. Оқушылар қалған білімді өз беттерімен кітаптағы мәліметтермен жұмыс жасау арқылы үйренді.
Сабақты бекітуге психологиялық талдау.
Оқушылар зерттелетін тақырып бойынша нақты идеялар алды және басты нәрсені дәптерге жазып алды, оқушылар естігендерін бекітіп, жаңа сабақ жұмыс дәптерінде жүйелі көрініс тапты. Мұғалім жаңа тақырыпты болашақ пен шынайы өмірмен байланыстырды. Сондай-ақ мұғалім абстракция әдісін пайдаланды, өмірден мысалдар келтіру, нақтылау процесі көрініп тапты.Оқушылардың ойлау қабілетін дамытуға ықпал ететін эвристикалық жетекші сұрақтар қойылды, сұрақтарға толып жауап ала алды. Сұрақ қою барысында жақсы әңгіме өрбіді. Оқушылар оқу материалын, заңдылықтары мен ұғымдарын толық түсініп, меңгеріп алды.Мұны оқушыларға сұрақ қою арқылы көруге болады. Үй жұмысы беріліп оны орындау жолы толығырақ түсіндірілді. Мұғалімге барлық сұрақтар қойылып біткеннен кейін бағалар қойылды.
Қорытынды:
Сабақты жалпылама бағалай өтетін болсам сабақ өте жоғары деңгейде өтті. Мұғалім алға алған мақсатына қол жеткізді деп айта аламын. Сабақтағы достық атмосфера оқушылардың жаңа тақырыпты тез әрі жылдам үйренуіне көмегін тигізді. Сабақты пікірталас түрінде өткізу формасы оқушыларға қарым-қатынас қабілеттерін, Өз көзқарастарын қорғауға, сөйлеу мен шығармашылық ойлауды дамытуға мүмкіндік берді. Сабақ барысында оқушыларға сабаққа деген қызығушылықтары жоғалмады керісінше сабаққа қатысып өз ойларын білдіріп отырды. Мұғалім жаңа материалды игеруге оқушыларға оң мотивация бере алды. Мұны оқушылардың сабаққа қатысқанынан, мұғалімге қызықты сұрақтар қойғанынан, Өз пікірлерін толық,түсінікті етіп жеткізе алғанынан көруге болады. Жалпы оқушылар сабақты түсініп,сабақ арасындағы байланысты түсіне алды.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет