Бөлім атауы: ІХ бөлім: Табиғи ресурстарды тиімді пайдалану. Пунктуация
|
Мектеп: Ы.Алтынсарин атындағы
№65 мектеп-гимназия
|
Пән мұғалімі: Нұржәмила Мұсақызы Сұлтанбекова
|
Сынып: 9-сынып
|
9 «Ә» сынып
|
9 «Б» сынып
|
9 «Г» сынып
|
9 «Ғ» сынып
|
Өтілу мерзімі:
|
05.05.24
|
30.04.24
|
05.05.24
|
02.05.24
|
Саб. тақырыбы
|
Табиғи ресурстың жай-күйі
|
Оқу бағд. сәйкес оқыту мақсаты
|
9.2.3.1 мақала, презентацияның құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату;
9.4.5.1 құрмалас сөйлемнің тыныс белгілерін (даралаушы, ерекшелеуші, ойдың аражігін ажырататын) ережеге сай қолдану.
|
Сабақтың мақсаты
|
Мақала құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады; құрмалас сөйлемнің тыныс белгілерін ережеге сай қолданады.
|
Жоспар
|
Сабақтың
кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
|
Сабақтың басы
1 минут
|
Ұйымдастыру барысында сабақ тақырыбы және мақсатымен таныстырылады.
|
Сабақ тақырыбы,
мақсатымен танысады.
|
|
|
Сабақтың ортасы
15 минут
|
1-тапсырма
Берілген сөйлемдердің тыныс белгілерін қойып, себебін түсіндір.
1. Мұрат шығып үлгермей жатып, вагонға Ержан кірді.
2. Бекеттегі екіжылдық училищеге оқуға бергенде, мен он жаста едім.
3. Жанпейістің үйіне барсам, Абылайдан басқа қонақ жоқ екен.
Дескриптор:
*құрмалас сөйлемнің жай сөйлемдерінің арасындағы тыныс белгілерді қояды;
*тыныс белгілердің қойылу себебін түсіндіреді.
|
Құрмалас сөйлемдердің тыныс белгілерін қойып, түсіндіреді.
|
Дескрип-тор бойынша бағала-нады.
|
Сөй-лемдер
|
25 минут
|
Тапсырма
139-беттегі 27-аудиомәтінді мұқият оқып, құрылымы мен рәсімделуін анықта. Мәтін қандай жанрда жазылған? Дәлелде.
Дескриптор:
*мәтіннің құрылымы мен рәсімделуін анықтайды;
*мәтіннің жанрын ажыратады;
*дәлелдер келтіреді.
|
Мәтіннің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады.
|
Дескрип-тор бойынша бағала-нады.
|
Мәтін
|
Кері байланыс
4 минут
|
«Есте сақтайтын ең қажет ақпарат...» кері байланысын береді.
|
|
|
|
Үйге тапсырма:
|
109-беттегі 10-тапсырма
|
|
|
|