Сабақ жоспары күні



бет1/2
Дата07.02.2024
өлшемі19.65 Kb.
#491071
түріСабақ
  1   2
География 9-сынып 6.1 Дүниежүзі елдері ҚР туралы кешенді географиялық ақпаратты ұсыну формалары ҚМЖ


Мектеп:



Мұғалім:

География пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Күні: 23.05.2023

Сынып: 9 А

Бөлім: 6.1 Дүниежүзі елдері

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан Республикасы туралы кешенді географиялық ақпаратты ұсыну формалары

Оқу мақсаттары

9.6.1.5 Қазақстан Республикасы туралы кешенді географиялық ақпаратты түрлі мақсатты аудиториялар үшін дайындайды

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

  1. Кешенді географиялық ақпараттарды жіктейді.

  2. Қазақстан Республикасы туралы кешенді географиялық ақпаратты дайындайды.

Сабақтың мақсаты

Оқушылар кешенді географиялық ақпараттарды жіктеп,
Қазақстан Республикасы туралы кешенді географиялық ақпаратты дайындайды.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Білімнің өзектілігі

0-3


Мұғалім сұрақ қояды: Сіздер қандай мақсатты аудиторияға жатасыздар?
Оқушылар жеке ойланып жауап береді.

Презентация
1-2 слайдтар

Мақсат қою
4-5

Мұғалім сабақтың тақырыбын, мақсатын жариялайды. Оқушылар дәптерге жазып алады.




Жаңа
материалды игеру

6-32


Мұғалім бөлім бойынша шолу жасайды.
Ой қозғау.
Сұрақ: ҚР туралы географиялық ақпараттарды қалай жіктеуге болады?
Оқушылар жауабын мұғалім тақтаға жазады.
Жауаптар жіктеледі.
Күтілетін жауаптар: экономикалық, әлеуметтік, саяси, экологиялық т. б.
Оқушылар 4 немесе 5 топқа бірігеді.
Әр топ географиялық ақпараттар түрін таңдайды (немесе мұғалім ұсынады).
Ақпаратты ұсынудың формаларын, мақсатты аудиторияны таңдайды.
Ақпаратты ұсыну формалары: инфографика, сызба, постер, кесте, рэп т. б.
Мақсатты аудиториялар: туристер, экономистер, депутаттар (парламент), ғалымдар, жастар, кәсіпкерлер т. б.
Мұғалім тапсырмаларды орындау алдында нұсқау береді.
Қысқаша статистикалық мәліметтер, мәтіндер ұсынады. Қалған мәліметтерді оқушылар оқулықтан, ғаламтордан алады, іздейді.
Мұғалім тапсырмаларды орындау барысында көмекті қажет еткен топтарға, жекелеген оқушыларға кеңес беріп, қолдау көрсетеді.

Зерттеу нәтижелері презентацияланады.


Уақыты: 2-3 минут.
Бағалау критерийлері:

  1. Географиялық ақпарат кемінде 3-4 пункттен тұрады.

  2. Мақсатты аудитория таңдалады.

  3. Ақпаратты қолдану туралы түсінік беріледі.

Мұғалім қажет болған жағдайларда нақтылау
мақсатында сұрақтар қояды.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет