Бөлім
|
Халық ауыз әдебиеті
|
Мұғалімнің аты-жөні
|
Медеубаева А
|
Күні
|
05.09.24ж
|
Сынып: 9
|
Оқушының аты-жөні: Нұрлымбекқызы Еркеназ
|
Сабақтың тақырыбы
|
Халық ауыз әдебиеті
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.1.2.1мәтіннің негізгі мағынасын түсіну, анықтау
|
Сабақтың мақсаты
|
Мәтінді түсіну.
|
Түзету-дамыту
|
Оқушының сабаққа деген қызығушылығын ояту ойлау, тыңдау, сөйлеу дағдыларын қалыптастыру;
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғаліммен оқушының біріккен қызметі мазмұны
|
Ресурстар
|
Оқушының қызметінің нәтижесі
|
І .Ұйымдастыру кезеңі
2 мин
|
-Сәлемдесу;
-Оқушының зейінін сабаққа аудару
-Үйге берілген тапсырманы сұрау
Бүгінгі сабақтың тақырыбын айту
Сабақ мақсатын хабарлау
|
|
Сәлемдесу
|
ІІ. Жаңа сабақ
20 мин
Тапсырмамен жұмыс 15 мин
|
Қазақ халық ауыз әдебиетіне бай. Ауыз әдебиеті- халықтың арасында ауызша айтылып, ауызша таралып, біздің заманымызға дейін жеткен.
Халық ауыз әдебиетінің түрлері:
1.Мақал- мәтел
2.Аңыз
3.Жұмбақ
4.Ертегі
5.жаңылтпаш
6.Жыр толғау
2-тапсырма. Мақал- мәтелдерді оқы
Оқу- білім бұлағы,
Білім-өмір шырағы
Еңбектің наны тәтті,
Жалқаудың жаны тәтті
Қ.Б Дұрыс жауап бергені үшін мақтаймын.
3-тапсырма.Алдаркөсе бейнесіне берілген қасиеттердің қайсысы сай келеді?
Аңқау, сараң, айлакер.
Аңыз – әңгімелердің қандай кейіпкерлерін білесің?
|
Оқулық
Оқу және тіл дамыту
Сүлейменова Р.А
4-6 бет
Бейнеролик
|
Тақырып бойынша сұрақтарға жауап берді
|
Сергіту сәті
3 мин
|
Оқушы саусақтарын жаттықтырады.
Ормандағы аюдың,
Құлпынай көп екен.
Теріп, теріп аламыз,
Қалтамызға саламыз.
|
|
Сергіту жаттығуын орындады
|
Бекіту
2 мин
|
Халық ауыз әдебиетінің қандай түрлері бар?
|
Суреттер
|
|
Қорытынды
2 мин
|
Халық ауыз әдебиеті біздің заманымызға қалай жеткен?
|
суреттер
|
Сурет
атауларын айтты
|
Бағалау
|
Оқушының сабаққа қатысуына, белсенділігіне қарай бағалау.
|
|
|
Үй тапсырмасы
|
5 бет, сұрақтарға жауап беру
|
Күнделікке жазу
|
|
Рефлексия
|