Пән:Дүниетану
Қысқа мерзімді жоспа бөлімі:
2.Менің мектебім
|
Мектеп: Болашақ кемеңгер
|
Күні: 20.12.2023
|
Мұғалімнің аты-жөні: Маликқазы Л.Н
|
Сынып:1
|
Қатысқандар саны: 15
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
1.2 Мектеп және мектеп қоғамдастығы. Менің мектебім
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.1.2.1 Мектептің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындайды:
• Жалпы мектеп туралы ұғымды біледі;
• Мектептегі арнайы орындарды атауымен атайды;
• Кітапхана қызметінің маңызы туралы талқылайды.
Көптеген оқушылар орындайды:
• Әр түрлі кәсіп өкілдерін атауларымен сәйкестендіреді;
• Мектеп қызметкерлерінің атқаратын жұмысы туралы әңгімелейді.
Кейбір оқушылар орындайды:
• Мектеп қызметкерлерінің атқаратын жұмысы туралы әңгімелейді.
|
Бағалау критерийлері
|
• Мектептің адам өміріндегі рөлін анықтайды.
• Мектеп қызметкерлерінің атқаратын жұмысын анықтайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
• Оқушылар
Басқаларды тыңдап,диалогқа қатыстыра отырып,өзі және мектептегі қызметкерлері мен олардың жұмысы туралы айта алады;
• Негізгі сөздер,тіркестер:
Мұғалім-учитель-teacher
Кітапханашы-library
Аспаз-повар
Дәрігер-доктор-doctor
Талқылауға арналған сұрақтар:
-Мектепте кімдер жұмыс істейді?
-Кім қайда жұмыс істейді?
-Кім қандай қызмет атқарады?
-Бұл кәсіптердің қайсысы маңызды?
-Бұл қызметкерлердің бізге қадай пайдасы бар?
-Олар жоқ болса қалай болады?
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушылардың мектепке және мектеп қызметкерлеріне деген құрметін арттыру.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Жаратылыстану,АКТ,Көркем еңбек
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интербелсенді тақтамен жұмыс, слайдпен жұмыс
|
Бастапқы білім
|
Мектеп туралы жалпы түсінігі бар
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Бүгінгі сабақты бастамас бұрын оқушыларды ынтымақтастыру мақсатында
“Мен соғамын қоңырау”
Шарты: Оқушылар орындарынан тұрады.Мұғалім қоңырау соғып,түрлі жағдаяттар атайды,оқушылар оларды іс-әрекетпен көрсетеді.
• Сабақ басталды/оқушылар қолдарын жиып тұрады.
• Қоңырауға шығамыз/бір орында тұрып жүреді.
• Сабақ айтамыз/қолдарын көтереді.
• Оқимыз/алақандарын ашады.
|
|
Сабақтың ортасы
29 минут
|
Ұжыммен жұмыс: “Сұраққа жауап” әдісі арқылы жаңа
Балалар,мектепке ең алғаш келген күнді бір сәт еске түсірейік.
Менің қоған сұрағыма жауап беруге тырысайық.
-1-қыркүйек күні қайда келдіңдер?
-Мектепке
-Ең алғаш күні сендерді кім күтіп алды?
-Мұғалім
-Мұғалім сендерді қайда ертіп апарды?
-Сыныпқа
-Сыныпта сендер не істейсіңдер?
-Білім аламыз
-Білім алуға бізге не көмектеседі?
-Кітаптар
-Кітап қайда орналасқан?
-Кітапханада
Ой қозғау: “Маған көмектес” әдісі
-Мектеп деген кезде ойымызға қандай сөздер келеді ?
/оқушылар жауабы тыңдалады/
Мектепте жұмыс жасайтын қызметкерлердің құрал-жабдықтарын тауып көрейік
-Кәне тақтаға қарап жауабын тексеріп көрейік
Кері байланыс
-Мұғалімнің құрал-жабдықтарына нелер жатады?
-Дәрігердің құрал-жабдықтарына нелер жатады?
-Кітапханашының басты міндеті қандай?
-Аспазшылардың құрал-жабдықтарына нелер жатады?
-Бұл қызметкерлер бұл заттарсыз қызмет жасай алады ма?
|
Достарыңызбен бөлісу: |