Сабақ Тақырыбы: Мектептегі психологиялық жұмыстар Тобы: кдк-302 Оқытушы: Курмантаева А. А



бет1/3
Дата12.09.2022
өлшемі49.22 Kb.
#460579
түріСабақ
  1   2   3
ашық сабақ психология-4



Ақтөбе көпсалалы АГУ Тарлан колледжі

«Бекітемін»


Директордың ОІЖ орынбасары
____________Ахметова Н.Т.
«___»___________20____ж.


АШЫҚ САБАҚ


Тақырыбы: Мектептегі психологиялық жұмыстар
Тобы: КДК-302
Оқытушы: Курмантаева А.А.

Ақтөбе, 2021ж
Ақтөбе көпсалалы АГУ Тарлан колледжі
Сабақ жоспары


Мектептегі психологиялық жұмыстар
( сабақ тақырыбы)


Модуль /пән атауы: Психология
Дайындаған педагог : Курмантаева А.А.
2021 жылғы "__" ____________
1.Жалпы мәліметтер
Курс, оқу жылы, топ: КДК-302
Сабақ типі: жаңа сабақты меңгерту
2. Мақсаты, міндеттер
2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі:

  • Білім алушыларға жалпы психология жайлы мағлұмат беру,

  • Білім алушылардың таным процестері жайлы түсініктерін кеңейтіп, дамыту

3. Сабақты жабдықтау
3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер: тақырыптық презентация, оқулық.
3.2 Техникалық құралдар, материалдар: компьтер, ноутбук, смартфон
4. Сабақтың барысы
Ұйымдастыру бөлімі: (1-2 мин)
Сабаққа дайындығын тексеру
- студенттермен сәлемдесу
- студенттердің сабаққа қатысымын тексеру, сабақта жоқ студенттерді белгілеу
Үй тапсырмасын сұрау. Дағдының дамуы.
Жаңа тақырыпты түсіндіру:
Жалпы психология  – психология ғылымының іргелі теориялық және эксперименталды категорияларын, жалпы заңдылықтарын, әдістерін және түсініктерін зерттейтін психология бөлімі. 

Адамның танымдық процесі
Адамның танымдық процесі – сезімдік және ақыл-ой сатылары арқылы жүзеге асады деп үйретеді. Дүние туралы алғашқы мәліметті адам сезім мүшелері арқылы алады. Көзқұлақтері т.б. сезім мүшелерінің жұмысы – бірінші сигнал жүйесінің қызметі болып табылады. Адам есітіп-көргенін, сезіп-сипағанын ақылға салып өңдеп, бір-бірімен салыстыра, талдай жинақтап, жалпылай алу қабілетіне ие болады.
Жанама, жалпылай, сатылап тану арқылы біз құбылыстардың ішкі мәніне, олардың бірінің себеп, екіншісінің салдары екендігіне, бірінің екіншісінен туып отыратындығына көзіміз жетеді. Мәселен, адамда болатын сигнал жүйелерінің болмысын (адам миындағы бірінші, екінші сигнал жүйелері) және олардың арасындағы байланысты жақсы аңғартады. Сөз бен ой түйсіктері арқылы тікелей бейнеленген нәрселердің ішкі мәнісін, негізгі сырын тереңірек ажыратуға мүмкіндік беретін өте күрделі психикалық құбылыстар.
Ерте кездің өзінде-ақ адамдар сыртқы ортаны тануда практиканың, тәжірибенің, маңызы зор. Таным процесінің басынан аяғына дейін, яғни тікелей пайымдаудан абстракты ойлауға дейін іс-әрекет, тәжірибе қосарласа жүріп отырады


Жаңа білімді меңгеру кезеңі:


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет