«Инновациялық Еуразия Университетінің Жоғарғы Екібастұз Колледжі»
ТОО «Высший Экибастузский Колледж Инновационного Евразийского Университета»
План учебного занятия/ Оқу сабағының жоспары
(теориялық немесе өндірістік оқыту/ теоретического или производственного обучения)
Сабақ тақырыбы/ Тема занятия: «Өркениет» түсінігі. Өркениет: зерттеудің теориялары мен әдістері
Модуль /пән атауы/ Наименование модуля /дисциплины: Дүние жүзі тарихы
Дайындаған педагог/Подготовил педагог: Жансеит А.
"__06.___"____09________ 2023_____ж.
1.Жалпы мәліметтер/Общие сведения
Курс, оқу жылы, топ/Курс, группа: ҚТә-ҚТ-113
Сабақ типі/Тип занятия: Аралас сабақ
2. Мақсаты, міндеттер/Цели, задачи: Тарихи оқиғаларды, процестер мен құбылыстарды түсіндіру үшін «өркениет», «өркениет типі» терминдерін қолданады;
3. Күтілетін нәтижелер / Ожидаемые результаты:- (соның ішінде ерекше білім берілу қажеттілігі бар студент)
қазіргі заманғы ақпараттық- коммуникативтік технологияларды қолдануға
- ғаламтордан мәліметтерді салыстыра отырып қажетті деген нақты ақпаратты игеру
4. Қажетті ресурстар/Необходимые ресурсы: Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер/Учебно-методическое оснащение, справочная литература: Қалиев С. Қазақ этнопедагогикасының теориялық мәселелерi және тарихы. – Алматы: “Бiлiм” 2004 ж.
2. Жарықбаев К.Б., Қалиев С. Қазақ тәлiмiнiң тарихы. – Алматы: “Санат” 1995 ж.
3.Қалиев С., Молдабеков Ж., Иманбекова Б. “Этнопедагогика” - Астана. 2005 ж.
4. Қазақтың тәлiмдiк ой-пiкiр Антологиясы, 2 томдық. – Алматы: “Рауан” 1т. 1994., 2 т. 1998 ж.
5. Жарықбаев Қ.Б., Табылдиев Ә. “Әдеп және жантану”. – Алматы: “Атамұра” 1994 ж.
6. Қазақтың мақалдары мен мәтелдерi.- Алматы: ҚазГосполитиздат. 1957.
7. Ғаббасов С. Халық педагогикасының негiздерi - Алматы; 1995 ж.
Техникалық құралдар, материалдар/Техническое оснащение, материалы: интерактивті тақта, тақырып бойынша видео сабақ
5. Сабақтың барысы/Ход занятия:
1) Ұйымдастыру кезеңі/Организационный этап (5 мин)
Сәлемдесу, студенттерді түгендеу. Студенттерді сабаққа дайындап, зейіндерін аудару.
2) Үй тапсырмасын сұрау/Проверка домашнего задания: (10 мин)
Өткен сабақты еске түсіру.
Зерттеу сұрақтары
Бағалау критерийі/Критерии оценки: Зерделенген сұрақтар бойынша материал бойынша дәйекті қорытынды жасайды, зерттеу жұмысы бойынша есеп жазады, сұрақтарға жауап береді.
Тапсырманы орындау үшін ұпай саны/Количество баллов за выполнение задания:
Жаңа тақырыпты меңгеру/Освоение новой темы (15 мин) презентация(ЕББҚ білім алушы барлық студенттермен бірге жұмыс жасайды, оқытушыны және басқаларын тыңдап отырып өз ойын жеткізеді)
4) Жаңа сабақты бекіту үшін сұрақтар мен тапсырмалар/Этап закрепления новых знаний: ерекше білім берілу қажеттілігі бар студент өзінен қабілетті жоғары студентпен жұпта жұмыс істейді
1 тапсырма
Бағалау критерийі/Критерии оценки: Білу
Тапсырманы орындау үшін ұпай саны/Количество баллов за выполнение задания:
1.дәріс жазу
2.Жаңа сөздерге глоссарий құрастыру
ЕББҚ білім алушы тек қана казақ тілінде анықтамасын жазады.
Қазақ тілінде
|
Орыс тілінде
|
Ағылшын тілінде
|
Анықтамасы
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 тапсырма
Бағалау критерийі/Критерии оценки: Түсіну
Тапсырманы орындау үшін ұпай саны/Количество баллов за выполнение задания:
«Өркениет» түсінігі. Өркениет: зерттеудің теориялары мен әдістері
пайда болу нысандарына сызба құрастыру
ЕББҚ білім алушы мемлекеттің пайда болу нысандарын ауызша оқу.
5. Сабақ бойынша рефлексия/Рефлексия по занятию (5 мин) (соның ішінде ерекше білім берілу қажеттілігі бар студентте талқылауға қатысып, өз ойын айтады)
Сабақты қорытындылау.
Сабақ маған ұнады, тақырыпты меңгердім ...
Сабақты түсіндім, әлі білгім келетінім бар ...
Сабақ маған түсініксіз болды …
6. Үй тапсырмасы/Домашнее задание: (соның ішінде ерекше білім берілу қажеттілігі бар студенттер)
1) Тақырыпты оқу, мазмұндау.
Достарыңызбен бөлісу: |