САБАҚТЫ ӨЗІНДІК ТАЛДАУ
Сабақты өзіндік талдаудың сызбасы (1-нұсқа)
Сынып _______________________________
Сабақ тақырыбы __________________________
Сабақтың түрі мен құрылымы _______________
Аталған сабақтың тақырыптық мәні. Оның алдыңғы сабақпен байланысы, кейінгі сабаққа ықпалы.
Сыныптың қысқаша психологиялық-педагогикалық сипаттамасы (нашар үлгеретіндер мен үздік оқитындардың саны).
Сабақты жоспарлаудағы оқушылардың ерекшеліктерінің есебі.
Үш бірлікті дидактикалық мақсат (оның оқыту, дамыту, тәрбиелеу объектісі).
Сабақтың мақсатына сәйкес оқытудың мазмұнын, нысандары мен әдістерін таңдау.
Басты кезеңді бөлу, оқыту нәтижелері негізінде толық талдау.
Жаңа материалды түсіндіру үшін оқыту әдістерін үйлестіру.
Сабақтың барлық кезеңіне бөлінген уақытты тиімді түрде бөлу.
Кезеңдер арасындағы логикалық «байланыстар».
Дидактикалық материалдарды, ОТҚ, мақсатқа сәйкес көрнекі құралдарды іріктеу.
Оқушылардың білімді, дағдылар мен машықтарды игеруін бақылауды ұйымдастыру (нысандар мен әдістер).
Оқушылардың білімін реттеу мен түзеу.
Сабақтағы психологиялық ахуал және мұғалім мен балалардың қарым-қатынасы.
Сабақ нәтижелерін бағалау.
Сабақты өзіндік талдау сызбасы (2-нұсқа)
Бүгінгі сабақ … (№) сабақтар жүйесінде …. тақырыбы (тарауы) бойынша.
Оның мақсаты – …, сабақтың оқыту міндеті … , тәрбиелік міндеті – …, сабақ сондай-ақ балалардың …. дамытуға ықпал етеді.
Түрі бойынша … сабақ, ол өзіне мынадай кезеңдерді …. қамтиды.
Негізгі кезең …, міндеттері … кезең – …
Сабақты өткізу кезінде оқытудың мына ұстанымдары бағдарда болды: ….
Сабақтың мақсатына жету үшін, … (мазмұны: мысалдар, сұрақтар, тапсырма) таңдалды.
Сабақтың материалы … (күрделі, жеңіл, оқушыларға қызықты) болды.
Сабақтың … кезеңінде оқытудың … әдістері (қандай?) қолданылды, өйткені ….
… кезеңде – … (қандай?) әдістері.
Сабақ барысында … кезеңде … (жеке, жаппай, топтық, ұжымдық) жұмыс ұйымдастырылды, ал … кезеңде оқушылардың … жұмысы ұйымдастырылды, өйткені ….
Тапсырма оқушылардың … дамытуға бағдарланды.
… тапсырманы орындау кезіндегі мұғалімнің жетекшілігі … (операциялық, нұсқаулық) болды, өйткені ….
Балаларда … таңдау мүмкіндігі болды.
Уақытты бөлу … болды.
+
Сабақ ырғағы ….
Сабақты жүргізу … (жеңіл …) болды, оқушылар … жұмысқа …. кірісті.
Тақтадағы жазбалар ….
Көрнекі материал (оқытудың басқа құралдары) ….
Сабақтың мақсаты: … деп санауға болады, сабақ жоспары: …, материал …
Үй тапсырмасы… оқушыларға қиындық тудырады (тудырмайды), өйткені ….
Сабақ … деп санауға болады.
Достарыңызбен бөлісу: |