Сабақтың тақырыбы: №22 сабақ. Қысқа дайын бол. Шегіртке мен құмырсқа



Дата15.02.2024
өлшемі0.58 Mb.
#491915
түріСабақ
М0,


Білім беру ұйымының атауы

А.С. Макаренко атындағы орта мектеп

Пәні:

Әдебиеттік оқу Алматыкітап

Бөлім:

Менің отбасым және достарым

Педагогтің аты-жөні:

Нұрадин А.Н.

Күні:

19.10.2023ж.

Сынып:

2 «Ә» сынып




Сабақтың тақырыбы:

22 сабақ. Қысқа дайын бол.Шегіртке мен құмырсқа

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.4.1 мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау
2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау

Сабақтың мақсаты

Мысал өлеңдер туралы түсінік алады
Мысал мазмұнын жоспар бойынша әңгімелеуді үйренеді

Құндылықтар

Талап:Сыни және креативті ойлау



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Сабақ
тың басы
3 минут

Өткенді пысықтау


5 минут


Сабақ
тың ортасы
20 минут

Жұптық жұмыс


Сергіту сәті


2 минут
Топтық жұмыс

Сабақты қорыту
10минут

Қосымша тапсырма


2минут

Кері байланыс


3 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау


Үй тапсырмасы
Өзің оқыған ертегі кейіпкерлерін жаз


Тақырыпты ашу
ФС тапсырмасы
Түтер арқылы топқа бөліну
1-топ
Ақ түс
2-топ
Жасыл түс
3-топ
Сары түс

Жаңа тақырып


1-тапсырма
Мына жануарлар қысқа қалай дайындалады?
Тиін,құмырсқа, аю, тышқан.
ФС тапсырмасы
2-тапсырма
Өлеңді тізбектеп, түсініп оқу
Сөздік жұмыс
Сабан- орылған дәнді дақылдардың сабағы
Илеу- құмырсқаның баспанасы,үйі
3-тапсырма жұптық жұмыс
Шегірткенің басынан өткен оқиғаны жоспар бойынша әңгімеле
Шегірткені сипаттап,мінездеме бер
Шегірткенің рақат өмірі
Шегірткенің күзгі өмірі
Шегірткенің қысқы өмірі

Мысал ұғымымен таныстыру


Мысал-өлеңмен жазылған қысқа оқиғалы шығарма.Мысал жақсыдан үйреніп,жаманнан жиренуге тәрбиелейді

Сергіту сәті


Біздің дене мүшелеріміз қалай сөйлейді?

  1. Басымыз қалай сөйлейді (иә,иә, жоқ, жоқ)

  2. Иығымыз қалай сөйлейді (білмеймін,білмеймін)

  3. Қолымыз қалай сөйлейді (сәлем, сәлем,сау бол,сау бол,бері кел, бері кел)

  4. Бармағымыз қалай сөйлейді (жарайсың,жақсы,ойлан)

  5. Аяғымыз қалай сөйлейді (топ,топ,топ,топ)

4-тапсырма топтық жұмыс


1 топ – «Дұрыс-бұрыс» әдісі
2 топ - «Венн диаграммасы» әдісі
3 топ – «Суретті бояу»



Рефлексия «Кино лента» әдісі



ҚЖ:
Нақтылау сұрақтарына жауап бер

Үй тапсырмасы:


Отбасыңның қысқа қалай дайындалатынын әңгімеле.
Шегіртке мен құмырсқаның іс-әрекетін сипаттайтын мақал-мәтелдер жазып келу




Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқиды

Қысқа дайындық туралы өз ойларын айтады


Мысал келтіріп айтады


Өлеңмен
жұмыс жасайды

Әңгімелеу жасайды


Дене жаттығуын жасайды

Дәптермен жұмыс жүргізеді


Өз ойын айтады
Жеке жұмыс жасайды

Сұрақтарға жауап береді


Үй тапсырмасын алады


Кері байланыс береді

Мақтап, мадақтап отыру

Дескриптор:


Өзі оқыған ертегі кейіпкерлерін жазды-1б

ҚБ:
« Басбармақ » әдісі


Дескриптор:Жануарлар қысқа қалай дайындалатынын айтады-1б


Дескриптор:
Өлеңді түсініп,оқиды -1б

«Транспортир» әдісі



Дескриптор:


Өз пікірін,көзқарасын білдіре алады-1б
Шегірткеге мінездеме береді-1б

«Транспортир» әдісі





Тамаша!
Дескриптор:
Шегіртке мен құмырсқаны салыстырады,дұрыс –бұрысын ажыратады, суретті бояйды-1б

Керемет жұмыс!


«Транспортир» әдісі



«От шашу» әдісі

Дескриптор:


Тақырыпқа байланысты ойларын айтады-1б

«SMS хабарлама» әдісі



Суреттер

оқулық













оқулық



Қимылдар
Оқулық


Таратпа материалдар


Жұмыс дәптері


Кері байланыс парағы






Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет