Сабақтың тақырыбы: №81 Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



бет1/2
Дата13.02.2023
өлшемі324.19 Kb.
#469476
түріСабақ
  1   2
Қазақ тілі. 81-84 сабақ. 3 сын (1)


Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Өнер

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 3







Сабақтың тақырыбы:

81 Нәтиже сабақ.Мен не үйрендім.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау;
3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау;

Сабақтың_мақсаты'>Сабақтың мақсаты

өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут

Өткенді пысықтау


5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут
Қосымша тапсырма
5минут
Сабақты қорыту
3минут

Кері байланыс


5 минут



Психологиялық ахуал

Үй тапсырмасын тексеру
Оқу тапсырмасын тексеру:
59 – жаттығу.
Берілген тақырыптың біреуімен хабарлама жаз.
Жаңа тақырып
Айтылым. Оқылым
ФС тапсырмасы «Топтастыру»әдісі. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім.
81-жаттығу.
Мәтінді мұқият тыңда.Мәтін мазмұнына сәйкес келетін тақырыптың қысқаша атауын таңда.
Сотниковтың ақыл -кеңесі.
Мәтінде кім не туралы айтылған?
Өнерпаз бала мысық туралы.

*Бұл өнерпаз бала . Оған білім керек сөйлемдерінен зат есімдерді тауып, үш жақта жекеше,көпше түрде тәуелдеп жаз.


Өнерпаз бала
1.Бұл-өнерпаз бала.Оған білім керек.
2.Білім беру үшін мектеп ашу қажет.
3.Сенің қалаға барып оқығаның жөн.
4.Оқып білімді болған соң ,Мысық сияқтыларды үйретесің.
Жекеше
1ж.Менің балам,білімім. 2 жақ.Сенің балаң,білімің
Сіздің балаңыз, біліміңіз.
3ж.Оның баласы,білімі.

Көпше
1ж.Біздің баламыз,біліміміз


2ж.Сендердің балдарың,
білімдерің.
Сіздердің балдарыңыз, білімдеріңіз
3ж.Олардың балдары, білімдері.

«Тез ойла, тез ойна» әдісі.


2.Мәтін бөліктерінің атауын толықтыр.
1.Шоқан ауылына Сотниковтың келуі.
2.Балшықтан жасалған күйме.
3.Мысық-өнерпаз бала.
4. Сотниковтың ақыл-кеңесі.

Құраған жоспарың бойынша мәтіннің мазмұнын айт.


3. Сөздерді оқы.


Ұш,біл,сыз,жүз,өшір.-Етістік.
Адал,ұзын,жаңа,сұлу,таза,биік.
Сын есім

Бірінші жолдағы сөздер қай сөз табына жатады? Екіншідегі ше?


Осы сөздерден зат есім жасап жаз. Сұрақ қой.


Бұлар қандай зат есім деп аталады? Неліктен?


Зат есімнің жасалуы:


Ұшқыш, білім, сызғыш, жүзім, өшіргіш.

Адалдық, ұзындық, жаңалық, сұлулық,тазалық, биіктік.


Туынды зат есім- түбір сөзге жұрнақ жалғану арқылы жасалып тұр.



ҚЖ:
Жазба жұмысы.
Диктант
Тымақ.
Қазақта тымақтың түрлері көп. Ең бағалысы – түлкі тымақ. Оның маңдайы мен құлақта-рының ішкі жағына түлкінің терісі тігіледі. Сырты асыл маталармен сырылып тыста-лады. Тымақтың төбесі киізден құралып, шошақ болып келеді. (29 сөз)
ЕҚБ
Зат есімнің тәуелдеулік жалғауларын ата.
Үй тапсырмасы.
Мәтінді оқу.


Амандасады
Жақсы тілектер айтады.
Үй тапсырмасын тексертеді.
Мәтінмен жұмыс жасайды
Көркем жазады

Көркем жазады


Тапсырманы орындайды.

Тапсырманы орындайды.


Сөздерді оқиды

Тапсырманы орындайды


Сұраққа жауап береді
Көркем жазады

Сергіту жаттығуын жасайды


Көркем жазады


Жеке жұмыс


Кері байланыс жасайды.




Дескриптор:
Берілген тақырыптың біреуімен хабарлама жазады-1б
Көркем,қатесіз жазады-1б

Дескриптор:


Мәтін мазмұнына сәйкес келетін тақырыптың қысқаша атауын таңдады-1б
Оған білім керек сөйлемдерінен зат есімдерді тауып, үш жақта жекеше,көпше түрде тәуелдеп жазады-1б

Өте жақсы оқыдың!






Жарайсың!
Дескриптор:
Құраған жоспарың бойынша мәтіннің мазмұнын айтады
-1б
Сөздерді оқиды, осы сөздерден зат есім жасап жазады-1б
Зат есімнің жасалуын айтады-1б
Туынды зат есім- түбір сөзге жұрнақ жалғану арқылы жасалады-1б



Жарайсың!



Жарайсың!



«Смайлктер»



Көңіл күй стикерлері

оқулық


Суреттер
Қималар


Оқулық


оқулық




Оқулық


Суреттер

Таратпа парақтар
Оқушы жұмысы
Суреттер


Оқушы жұмысы


Кері байланыс тақтасы







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет