Бөлім: «Адамгершілік-асыл қасиет»
|
Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ахмет Байтұрсынұлы «Егіннің бастары» мысалы. Әке өсиеті
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
5.2.4.1. Шығармадан алған әсерін сипаттап, авторға хат жазу, тақырыпқа байланысты өлең құрастыру.
5.3.2.1. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Шығармадан алған әсерін сипаттап, авторға хат жазу, тақырыпқа байланысты өлең құрастыру, кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру:
Қызығушылықты ояту. «Қар үйіндісі» әдісі
«Нағыз еңбек адамы болу үшін адам бойындағы үш қасиетті ата».Біріншіден, оқушылар жеке жауап берулері керек. Кейін жұппен ақылдасып, олардың екі жауабын бір жауап етіп үйлестіреді. Кейін жұптар басқа жұптармен бірігіп, үдерісті қайталайды. Осылайша үш жауап бір жауап болып біріктіріледі. (Жеке, жұппен, топпен жасайды)
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
|
ҚБ
- «Арпа» - төмен жауап
- «Сұлы» - жақсы жауап- «Бидай» - тамаша жауап
|
5-сынып
«Қазақ әдебиеті» оқулығы
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Шығармадан алған әсеріңізді сипаттап, мәтін мазмұны бойынша өз пікіріңізді жазыңыз.
«Төрт сөйлем» әдісі арқылы оқушылар жеке жұмыс жасайды.
1-сөйлем: шығарманың қалай әсер еткені туралы бір ой жазыңыз;
2-сөйлем: өлеңнен бір мысал келтіріңіз;
3-сөйлем: бір сұрақ қойыңыз;
4-сөйлем: сол сұраққа жауап беріңіз.
Дескриптор
- шығармадан алған әсерін жазады;
- өлеңнен бір мысал келтіреді;
- сұрақ қойып,жауап жазады .
ҚБ
2-тапсырма. Дифференциациялық тапсырма:
А деңгейі: Салыстырыңыз.
Шығармадағы көкке бастары иіліп, пісіп тұрған бидай бейнесін, адамның мінез-құлқымен байланыстыруға болады ма? Салыстырып талдаңыз.
В деңгейі: Мінездеу. Кейіпкерлер іс-әрекетімен мен автор берген портреттік мінездемені салыстырады.
«Т» кестесі
|