Сабақтың тақырыбы: Алгоритмдіәзірлеу Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата21.12.2023
өлшемі50.97 Kb.
#487186
түріСабақ
7.4-20.04Алгоритмді әзірлеу


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Практикалық программалау

Педагогтың аты-жөні

Рахманова Дилбар

Күні

20.04.2023

Сынып: 7

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Алгоритмдіәзірлеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Проблема анықтаудың кезеңдерінбіледі;

Көптеген оқушылар:

Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазады;

Кейбіроқушылар:

Python (пайтон) программалау тілінде тапсырма модельдерін жасайды;

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.
«Шаттық шеңберін» құрып, 2 топқа «Санамақ» әдісімен2 топ аттарын оқып біріктіру.
«модем» тобы
«сканер» тобы
Өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында «Қар атысы» әдісімен сұрақтар қоюарқылы ақиқат және жалған жауаптарын алу
Болжау” стратегиясымен тақырыпты ашу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

1.Мұғаліммен амандасады.
Сұраққа жауап береді
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.



Марапаттау, мақтау

Слайд



Сабақтың ортасы

Жаңа тақырып.
- сендер қандай программада жұмыс істедіңдер?
- қандай шарттарды білесіңдер?
Оқушылар топта оқып талқылайды.
Жаңа сабақ мақсаттарымен таныстырады
Алгоритмнің қасиеттер:

  1. Алгоритмнің дискерттілігі

  2. Алгоритмнің анықтылығы

  3. Алгортимнің нәтижелілігі

  4. Алгоритмнің жалпылығы

Алгоритмді сипаттау түрлері:

  1. Алгоритмді сөз және формуламен сипаттау

  2. Алгоритмнің графика, блок-схемамен сипаттау

  3. Алгоритмнің псевдокодпен сипаттау

Псевдокод- алгоритм қадамының нақты программалау тілі операторларын қолданбай жай тілмен сипатталуы. Түсінгендерін интерактивті тақтадан көрсетіп, компьютерде орындап айтады.
Топтар бірін-бірі «+» әдісі арқылы бағалайды.
Компьютерде практикалық тапсырмалар орындау:
Тапсырма №1: арифметикалық ортаны табу алгоритмі. Программа коды:
a=int(input())
b=int(input())
c=int(input())
K=0
K=(a+b+c)/3
print(K)
Дескрипторлар:

  1. Сандар қосындысын табатын программа жазады;

  2. Цикл параметрі мәнін өсу ретімен орналастырады.

Тапсырма №2:


Үш санның үлкенін табу алгоритмі. Программа коды
a=int(input())
b=int(input())
c=int(input())
max=a
if b>max:
max=b
if c>max:
max=c
print(max)
Дескрипторлар:

  1. If операторымен есептеу формуласын біледі;

  2. Max санды табады;

«Смарт» әдісі арқылы «Charades» ойынын ойнату арқылы терминдерді қайталап жаттау мақсатында жылдам айтқызу 3 тілде

«Алматы кітап» баспасы

Электронды тақта



«Алматы кітап» баспасы

Компьютер, тапсырма жазылған парақтар

QR –кодпен бағалау





Презентация
Python программасы

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:
Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.»
Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.”
Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.»
Үйге тапсырма: 5.1 оқу2-тапсырма (142-бет)

Өзін-өзі бағалау.








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет