Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.3А Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу
|
Мектеп: И.Журба атындағы жалпы мектеп
|
Күні:15.01.2019ж
|
Мұғалімнің есімі:
|
Сыныбы:
|
Қатысқандар саны:
|
|
|
|
|
Қатыспағандар саны:
|
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу. Мәндес теңдеулер. Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)
|
6.2.2.2
бір айнымалысы бар сызықтық теңдеудің, мәндес теңдеулердің анықтамаларын білу;
6.2.2.3
бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу;
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылар:
|
Бағалау критерийі:
|
Оқушылар:
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеудің анықтамасын біледі;
Мәндес теңдеудің анықтамасын біледі;
Бір айнымалысы бар теңдеуді шешудің алгоритмін біледі;
Бір айнымалысы бар теңдеудің қасиеттерін біледі;
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шеше біледі.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
сызықты теңдеудің анықтамасын және түрін, санды теңдіктердің қасиеттерін, модуль анықтамасын біледі;
тепе-тең түрлендірулерді орындай отырып, теңдеулерді сызықты түрге келтіреді;
теңдеулердің қасиеттерін айта алады;
сызықты теңдеулердің коэффициенттерін нұсқай отырып, сызықты теңдеулерді сипаттайды;
теңдеулердің қасиеттерін қолдана отырып, теңдеулердің шешіміне түсінік береді;
|
Құндылық
|
- Оқушылар өзара қарым-қатынаста адал және шынайы айқын;
- Өзгенің пікірін құрметтеу;
- Өз бетінше білім алу қабілеттерін дамыту;
|
Пәнаралық байланыс
|
Қазақ әдебиет
|
Алдыңғы білім
|
Амалдарды орындауда белгісіз компоненттерді табу ережелерін білу. Теңдеулерді шеше алу.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескерпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
(5 минут)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
«Мозайка» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын тексеру: Жұпта бір-бірінің дәптерлерін тексеру.
|
Түрлі – түсті қағаздар
|
Ортасы
(30 минут)
|
|