СабақТЫҢ тақырыбы: Біздің Отанымыз



Дата09.07.2016
өлшемі32.5 Kb.
#186693
түріСабақ
5 СЫНЫП

4 МОДУЛЬ Менің елім – Қазақстан. 2 САБАҚ

МҰҒАЛІМ: Қалжанова Айгүл Мирасқызы


САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Біздің Отанымыз

Сабақтың мақсаты:
1.
Өтілген тақырыпты қайталап, бекіту.Оқушыларға аймақтық компонентті қолдана отырып, туған қаламыз Рудный тарихымен таныстыру;
2. Өлкетану тарихын пайдалана отырып оқушылардың бойында өз өлкесіне деген сүйіспеншілігін дамытып, патриоттық сезімге, елін, халқын сүюге тәрбиелеу. Оқушылардың қазақ тіліне деген қызығушылықтарын ояту
Сабақтың түрі: Жаңа материалды түсіндіру.
Сабақтың әдісі: СТО технологиясының элементтері, түсіндірмелі - баяндау, сұрақ-жауап, топпен жұмыс,
Сабаққа қолданылатын көрнекіліктер: сызбалар, проектор,
Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі:

-Сәлеметсіңдер ме, достар! Сабағымызды тәуелдік жалғауды қайталанудан бастаймыз. Мысалы: менің қалам – мой город .Айтып отырамыз!

- Көп рахмет! Тәуелдік жалғауды біледі екенсіңдер!

Сабақтың тақырыбын анықтау.


  • Балалар, бүгінгі сабақта жаңа модулмен танысамыз. Яғни бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы....жо-жоқ! Бұны біз мына бейне клиптен білетін боламыз!

Рудный тарихы туралы бейнеклип.

  • Сонымен фильм не туралы?

  • Бұл фильм кім туралы?

  • Сендерге ұнады ма? Неге ұнады?

  • Сонымен, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай екен?

Сабақтың мақсатын анықтау

  • Иә, дұрыс бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Біздің Отанымыз – Рудный қаласы. Ал сабағымыз қалай өтеді екен? Бүгін біз не істейміз?

Бұл кезде сыныпқа оқушы кіреді де:

Хеллоу май френс, майн нейм ...

-Мұғалім: Сәлем, сен қазақ тілін білесің бе?

- Ия, білемін, мен бүгін Рудный қаласына қонаққа келдім! Мені осындай сұлу, әдемі қаламен таныстырасыңдар ма?

- әрине, таныстырамыз!

Мұғалім: -Сонымен, балалар саяхатымызды қайдан бастасақ?

РУДНЫЙ ҚАЛАСЫНЫҢ АВТОВОКЗАЛЫ суреті
біріншіден, бәріміз аялдамаға шығайық!

АЯЛДАМАДАҒЫ ПОЛИЛОГ.



  • О, сәлем, !

  • Қалың қалай?

  • Жасың нешеде?

  • Оқуың қалай?

  • Ата-анаң қалай?

  • Күзгі демалыста қайда бардың?

  • Қайда бара жатырсың?




  • сонымен, достар, міне, сендерге мынадай тапсырма: карточкадағы сөздерді оқу, фонетикалық жағынан қандай сөз екенін анықтау


Карточкадағы сөздер:1 кешен, көрсеткіш, кенші,

2. әмбебап, дәмхана, мұражай



3. шаштараз, даңғыл, тұрғын, алаң

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет