Білім беру ұйымының атауы
|
«№13 орта мектеп (арнаулы сыныптарымен)» КММ
|
Пәні:
|
Физика
|
Бөлім:
|
9.2А Динамика негіздері
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Оразбаева С.К
|
Күні:
|
08.12.23
|
Сынып:
|
9 «А»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Дененің салмағы, салмақсыздық
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
9.2.2.10 үдеумен қозғалған дененің салмағын анықтау;
9.2.2.11 салмақсыздық күйді түсіндіру
|
Сабақтың мақсаты
|
үдеумен қозғалған дененің салмағын анықтау;
салмақсыздық күйді түсіндіру.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
5 мин
|
1.1 Ұйымдастыру бөлімі
Күнделікті шаралар: оқушылырмен амандасу, оқушыларды түгендеу.
Сыныппен сәлемдесу.
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
«Конверт-тілек» психологиялық ахуал қалыптастыру.
|
Конвертте жазылған тілектерді оқып, сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады.
|
|
|
Өткен білімді еске түсіру
5 мин
|
Өткен сабақ еске түсіру: Алдыңғы білімді еске түсіру
«Менен сұрақ-сенен жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау және қызығушылықты ояту мақсатында сұрақтар қою.
Ой қозғау. Ойды шоғырландыру «Болжау» әдісі. Бүгінгі сабағымыздығың тақырыбы қандай болмақ деп ойлайсыздар? Суреттерді пайдаланып, сұрақтарға жауап бере отырып оқушыларға сабақтың тақырыбын болжату.
Дененің салмағы, салмақсыздық
Жоғары қарай үдемей қозғалған дененің салмағы қалай өзгереді?
«Кинометафора» әдісі
Тақырыпқа қатысты бейнесабақты көрсету
|
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға тез-тез жауап беріп белсене қатысып отырады. Өткен тақырыпты еске түсіреді.
Оқушылар формуланы еске түсіріп, сәйкестікті орындайды.
Дескриптор:
үдеумен қозғалған дененің салмағын анықтайды;
салмақсыздық күйді түсіндіреді;
Видеоролик көреді, жаңа сабақты меңгеруге тырысады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Бағалау критерийлері:
үдеумен қозғалған дененің салмағын анықтау;
салмақсыздық күйді түсіндіру;
|
9-сынып физика Онлайн мектеп
https://youtu.be/NHveWJzn-cc
https://yandex.kz/video/preview/6952268353674888973
https://yandex.kz/video/preview/2312180349290955966
|
Жаңа білім
ин
|
1.4 Топтық жұмыс. «Ойлан, топтас, бөліс» (Оқулықпен жұмыс)
|
Оқушылар жұппен оқулықтан сұраққа жауап жазады.
Дескрипторлар:
үдеумен қозғалған дененің салмағын анықтайды;
салмақсыздық күйді түсіндіреді;
|
Қалыптастырушы бағалау:
|
9-сынып физика Н. А. Закирова, Р. Р. Аширов Арман-ПВ 2019 жыл
94 бет
https://onlinemektep.org/schedule/09.12.2022/lesson/89ce5ffe-fa4a-43d7-8016-88fef35c4e6b
|
|
«Кім жылдам» әдісі
|
Дескрипторлар:
үдеумен қозғалған дененің салмағын анықтайды;
салмақсыздық күйді түсіндіреді;
|
Бағалау критерийлері:
үдеумен қозғалған дененің салмағын анықтау;
салмақсыздық күйді түсіндіру;
|
9-сынып физика Н. А. Закирова, Р. Р. Аширов Арман-ПВ 2018 жыл
108 бет
кесте
|
Бекіту
мин
|
|
Оқушылар жұппен оқулықтан сұраққа жауап жазады.
Дескриптор:
Бүкіләлемдік тартылыс заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады;
|
Бағалау критерийлері:
үдеумен қозғалған дененің салмағын анықтау;
салмақсыздық күйді түсіндіру;
|
9-сынып физика Онлайн мектеп
https://onlinemektep.org/schedule/09.12.2022/lesson/89ce5ffe-fa4a-43d7-8016-88fef35c4e6b
|
Кері байланыс
3 мин
|
Рефлекция Сабақ барысында таратылған хаттардың соңына кері байланыс жазады.
Оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлекциясын тыңдайды.
Үй тапсырмасы
Интернет желісі арқылы ссылкаға кіріп үй тапсырмасы беріледі.
|
Сабаққа кері байланыс береді.
|
Мұғалім оқушыларды бағалау парағы арқылы 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады
|
|