Білім беру ұйымының атауы
|
№61 ЖББМ КММ
|
Пәні:
|
Қазақ тілі мен әдебиеті
|
Бөлім:
|
Болашақ мамандықтары
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Муслимова Назгуль Муратовна
|
Күні:
|
16.01.2024ж
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
«Ең жақсы мамандық»
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
6. 3. 1. 1 мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстыру;
6. 2. 2. 1 тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Мәтендегі негізгі және жанама ақпаратты анықтап, өмірлік жағдаятпен байланыстырады, тақырып бойынша диалог құрастыруда құрылым формаларын сақтап, әңгімелеседі.
|
Бағалау критерийлері:
|
- мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау;
- мәтіндегі жанама ақпаратты анықтау;
- мәтін негізінде өмірлік жағдаят келтіру;
- диалог құрастырып, әңгімелесу;
- тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикетін сақтау.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі:
|
талдау, жинақтау
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақың басы
1 мин
5 мин
2 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Сыныппен амандасады, оқушыларды түгелдейді.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Әдіс: «Сен маған, мен саған» жаттығуы
Сәттілік біздер тілейік,
Мен саған, сен маған.
Күндей күліп жүрейік,
Күннің нұрын төгейік,
Сен маған, мен саған.
Топқа бөлу
Әдіс: «QazMath»
Тиімділігі: Сыныпты кездейсоқ әдіспен топқа бөлуде тиімді.
|
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды.
Оқушылар өлеңді бірге оқып, өздері үйден дайындап келген жүрекшелерін бір-бірлеріне сыйлайды.
Сайттың кездейсоқ әдісі бойнша топқа бөлініп отырады.
1-топ: Заманауи маман иелері
2-топ: Дәстүрлі маман иелері
|
«Үш шапалақ»
Ұжымдық бағалау тәсілі
|
Жүрекше, Слайд №1
Топ атауы жазылған материал, Слайд №2
|
Сабақтың ортасы
(Өткен білімді еске түсіру)
3 мин
1 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру
Мұғалім оқушылардың қаламдарын жылдам жинап алып, өз үстеліне қояды. Кез келген қаламды таңдап, қалам иесінен үй тапсырмасын сұрайды.
Әдіс: «Ортадағы қаламсап»
Тиімділігі: оқушылардан сұраққа жауап беруде немесе үй тапсырмасын сұрауда қолданылатын әдіс түрі.
Жұмыс түрі: жеке
Сабақтың мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын.
|
Қаламдарын мұғалімге өткізеді, өз қаламы мұғалімнің қолына ілікке жағдайда үй жұмысына жауап береді.
Сабақ мақсаты, бағалау критерийлерімен танысады.
|
«Білім заряды»
мұғалім бағалауы
|
Бағалау парағы, Слайд №3
Слайд №4
|
(Жаңа білім)
5 мин
|
Оқылым алды
Әдіс: «Сәйкестендір»
Жұмыс түрі: топтық
Саралау: қарқын
Тапсырма: сілтемеде берілген мамандықтарды дұрыс жіктеп орналастырыңдар.
|
Берілген сілтемедегі мамандықтарды жіктеп, олардың дәстүрлі немесе заманауилығын анықтап, дұрыс бағанға орналастырады.
Белсенділігіне қарай топтың қарқыны ескеріледі.
|
«Банкир»
Мұғалім бағалауы
|
Слайд №5,
Бағалау парағы
Сайт сілтемесі: https://wordwall.net/ru/resource/66630300
|
(ПӘНДІК ДАҒДЫ)
Функционалдық сауаттылық тапсырмалары
10 мин
|
Оқылым кезі
Әдіс: «Оқы, ойлан, тап!»
Жұмыс түрі: жеке
Тапсырма: мәтінді оқып, берілген QR-кодты сканерлеп, мәтін бойынша берілген сөздер мен сөз тіркестерін дұрыс аудармасына жалғастырыңдар, дәптерге көшіріп жазыңдар.
ФС: замануи мамандықтар туралы біледі, мамандық таңдауда ой қалыптастырады.
Әдіс: «Төрт баған»
Тиімділігі: оқушылардың ақпаратты сұрыптай алу дәрежесін анықтауда тиімді.
Жұмыс түрі: жұптық
Тапсырма: Мәтінді мұқият қайталап оқыңдар, кестені толтырыңдар.
Оқылымнан кейін
Әдіс: «Бірге ойлаймыз»
Жұмыс түрі: жұптық
Тапсырма: мәтін бойынша 6 сұрақ жаз. Ол сұрақтарды пайдаланып, досыңмен диалог құра. Диалогте бастау, жалғастыру, аяқтау ұлттық сөйлеу әдебі мен сөйлеу этикеті формалары сақталсын.
|
Мәтінді оқып танысады, QR-кодты сканерлеп, берілген тапырманы телефонда орындайды, жауабын дәптерге көшіріп жазады.
«Төрт баған» әдісін қолданып, тыңдаған мәтін бойынша атауы мен мақсатты аудиториясын, автордың ойы мен көзқарасынаталдау жасайды, ортаға шығып топпен қорғайды.
|