Бекітемін
|
Мектеп: № 4жоббм
|
Пәні: Қазақ тілі
|
Күні: 10.04.2023
|
Мұғалімнің аты-жөні: Тұяқова З.К
|
Сынып
|
8ә,б
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Әлемдегі ең кішкентай театр
|
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
8.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтау.
8.4.4.4 –жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану;
|
Сабақ мақсаттары:
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:. Жаңа білімді меңгереді.
|
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды
Алған білімді өмірде қолдана алады
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Сөйлемнің айтылу мақсатына қарай ажырата алады, талдай алады.
|
Жоспарланған уақыт:
|
Педагог іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 минут
|
Сәлемдесу.
Топқа бөлемін : «Билеттер арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды кассадан билеттер алып, 1,2,3 вагондарға бөлініп отрады.
Сынып реттілігін қадағалау.
Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау.
Үй тапсырмасын тексеру
|
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!
Ұйымшыл боламыз десек 2 рет
Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!
|
Ауызша мадақтау
|
Қима қағаздар
|
Сабақтың ортасы
25 минут
ЕББҚО( Бопын Ахмадияр 8ә)
|
1. Балалар, «Театр» деген сөзді айтқанда қандай сөздер ойларына келеді?
Руханият әлемінен хабардар болудағы театрдың ролі қандай?
Театр өнерінің табиғатын қалай тануға болады?
Мәдениетті, парасатты, қарапайым көрерменді қайдан табуға болады?
Қ азақ театрлары
Қазақ театры 20- ғасырдың басында пайда болды
Топтық жұмыс
8-тапсырма Жай сөйлемнің түрлерін қатыстырып, театр өнері мен мәдениеті туралы таныстырылым жасау
Жұптық жұмыс. 6-тапсырма. Сөздер мен сөз тіркестерінен мәтін құрап жазу
Жеке жұмыс. 7-тапсырма. Жай сөйлем түрлерін топтастыру.
Бағалау.
|
Дескриптор
Жай сөйлемнің түрлерін қолдана алады - 5
Театр өнері туралы толық мәлімет бере алады -5
Таныстырылым мазмүнына сай -5
|
Бағалау. Оқушылар бір-бірін тексереді.
|
Географиялық карта,
оқулық, интерактивті тақта, маркерлер, түрлі түсті қағаздар, смайликтер.
|
Сабақтың соңы
10 минут
|
Синквейн» стратегиясы (театр, өнер)
1Зат есім : Театр
2.Сын есім: кең
3.Етістік: көрсетеді
4.Сөз тіркесі: танымал театр
5.Сөйлем: Театрда сахналық қойылым көрсетеді
Рефлексия. «Бас бармақ»
Бас бармақ: Бүгін мен білдім.
Балаң үйрек: Не үйрендім?
Ортан терек: Не оңай болды?
Шылдыр шүмек: Не қиын болды?
Кішкентай бөбек: Мен жасай алдым...
|
Стикерлер
|
Үйге тапсырма
|
9-тапсырма. «Менің сүйікті қойылымым» тақырыбында эссе жазу
|
|