Бөлім атауы: 3-бөлім
Әлемнің жеті кереметі
Лексикография
|
Мектеп: 26
|
Күні: 16.10.2023
|
Мұғалімнің аты-жөні: Шәріпбаева А.Қ.
|
Сынып: 6-сынып
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Әлемнің жеті кереметі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау;
6.4.1.1 тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу
|
Сабақтың мақсаттары
|
тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтайды
тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады
|
Жоспар
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
Оқушылар стикерлер арқылы 3 топқа бөлінеді
3 топқа бөлу 1топ- әлем; 2топ-жеті; 3топ-керемет.
ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту. «Ой қозғау»
Әлемнің қанша кереметі бар?
Неліктен оларды әлемнің кереметтері деп атайды?
Әлемнің жеті кереметін атаңыз
(оқушылар жауабы тыңдалады)
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу.
|
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады.
Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.
|
ҚБ
|
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану
ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
Тапсырма.Мәтінді мұқият тыңдаңыз. Мәтінде көтерілген мәселені анықтап, «Жылқы сұлбасы» стратегиясымен жұпта талқылаңыз.
«Әлемнің жеті кереметі» бейнежазбасын https://youtu.be/eU_k-TQ8lqE?si=4JyV_eKU-R_RL0io мұқият тыңдаңдар.
«Жылқы сұлбасы» стратегиясы.
1. Жылқының 4 аяғына мәтіндегі негізгі тірек сөздерді
жазыңыз.
2. Жылқының басына мәтіндегі маңызды ақпаратты
|