Бөлім:
|
9.2 Қазақстан тоқырау кезеңінде (1965-1985 жылдар)
|
Педагогтің аты-жөні
|
Алиев С.З
|
Күні:
|
15.11.23
|
Сынып:9
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
ХХ ғ.60-80 жылдарындағы Қазақстанның қоғамдық-саяси дамуындағы қарама-қайшылықтар.
Зерттеу сұрағы: ХХ ғасырдың екінші жартысында ұлттық мүдделерді қорғау қалай жүзеге асырылды
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.3.1.1 қоғамдық – саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру және өзіндік интерпретация жасау;
9.3.1.4. әміршіл – әкімшіл саясатқа қарсы халық наразылықтарын салыстырып, талдау;
9.3.1.2. қоғамдық –саяси қайраткерлердің ұлттық мүддені қорғаудағы рөліне баға беру
|
Сабақ мақсаты
|
-әміршіл-әкімшіл жүйенің саясатына қарсы болған наразылық қозғалыстарды талдау.
|
Тарихи концепт
|
Интерпретация
|
Тарихи ойлау дағдылары
|
қоғамдық құбылыс пен оқиғаға сипаттама бере алу, қоғамдық топтар мен белгілі бір тұлғалардың іс-әрекетін анықтайтын әлеуметтік уәждерді іздей алу
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру
кезеңі
Қызығушылықты ояту
8 мин
| (Б) Бірлескен оқу ортасың қалыптастыру. Мұғалім оқушылармен амандасады. Сәттілік тілейді.
Мұғалім,сабақ үш аялдамадан тұратының және сол аялдамаларда ротация арқылы жұмыс жасайтынын хабарлайды.
Содан соң сыныпты үш топқа бөледі:
1 топ «Қонаевтар»
2 топ «Ташеновтар»
3 топ «Әуезовтар»
Оқушылар суретке қарап , жаңа тақырыпқа түсінік береді.
Мұғалім жаңа такырып тұралы ақпарат береді және жұмыс аялдамаларда орындайтын тапсырмалармен таңыстырады.
Бірінші аялдамада мұғалім презентация арқылы оқушылармен бірге сабақтың тақырыбы бойынша талқылайды. Сұрақтар қояды және ротациядан кейіұрақтар қояды және ротациядан кейін топтардың жұмыстарымен танысады.
Бағалау ретінде сабақтың соңында «Алтын адам» анықталады.
Сабақтың Алтын алдмы кім болады?
Аялдамаларда жұмыс аяқталғанан кейін, мұғалім топтарға кері байланысқа шығады.
-
|
Амандасады
Топқа бөлінеді
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді
|
ҚБ
|
Тақырыптық суреттер
|
|