Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т2
|
Бөлім: ІІ Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен
|
Күні :
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Сынып: 3
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы: «Жаман» деген немене?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
3.2.5.1оқыған/тыңдаған материал бойынша өз пікірін (менің ойымша ..., менің көзқарасым бойынша ..., себебі ...) дәлелдеу
3.4.1.1тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру.
|
Сабақтың мақсаты :
|
Барлық оқушылар: : оқыған/тыңдаған материал бойынша өз пікірін (менің ойымша ..., менің көзқарасым бойынша ..., себебі ...) дәлелдейді,
тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастырады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Жалқау, жалқау емес,еріншек,ерке,жаман, таста
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(5 минут)
|
«Комплимент»
Үй тапсырмасын тексеру
Сабақ мақсатымен таныстыру
|
Оқушылар шеңбер бойымен отырады. Кез келген қатысушы бір жағымды комплимент айтады. Шеңберде отырған оқушылар бұл комплименттің кімге арналғанын табуы керек. Комплимент алған оқушы ойынды әрі қарай жалғастырады.
Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.
|
Қолпаштау
|
Слайд
|
Сабақтың ортасы
(6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жалқау-ленивый
жалқау емес- не ленивый
еріншек- лентяй
ерке- избалованный
жаман- плохой
таста - брось
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
2. Оқылым.Айтылым
Оқы, қайтала, дұрыс айт.
Грамматикалық қоржын.
3.Тыңдалым
1-тапсырма
Жалқаубек – жалқау бала. Ол өте ерке. Түске дейін ұйықтайды. Бөлмесіндегі заттарды шашып тастайды. Ата-анасының тілін алмайды.
4.Тыңдалымнан кейінгі тапсырма Диаграмманы толтыр.
Сергіту сәті
5.2–тапсырма Сұраққа жауап бер. Жалқаубек қандай? Әлібек қандай?Венн диаграмманы толтыр.
6. 3-тапсырма
Суретке қарап, сөйлем құра.
7. 6-тапсырма сурет бойынша әңгіме құра
|
Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.
Оқылым. Айтылым.
Ерке, еріншек, шашып тастау.
Оқушылар екі қатарға бөлініп, бір-біріне қарама-қарсы тұрады. Кезектесіп сөз орамдарына жалғауларды дұрыс байланыстырып айтады.
І қатар ІІ қатар
Мен жалқау+мын Жоқ, мен жалқау емес+пін
Сен жалқау+сың Жоқ, сен жалқау емес+сің
Сіз жалқау+сыз Жоқ, сіз жалқау емес+сіз
Ол жалқау Жоқ, ол жалқау емес.
Тыңдалым,айтылым.
Мәтінді тыңдайды. Мәтінге ат береді, мазмұнын айтады.
Диаграмманы толтырып «Жаман»деген сөзді сипаттайды, өз пікірлірен дәлелдейді.
Сергіту сәтін орындайды.
Оқылым. Айтылым.
Оқушылар мәтінді шолып (танысу мақсатында) оқиды.
Жалқаубек – жалқау бала. Ол сабақ оқымайды. Киімдерін шашып тастайды. Оның бөлмесі лас.
Әлібек жалқау емес. Ол сабақты жақсы оқиды. Оның бөлмесі таза. Ол еріншек емес.
«Венн диаграммасы» арқылы сұраққа жауап береді: Жалқаубек қандай? Әлібек қандай? Екеуін салыстырмалы түрде сипаттайды.
Айтылым.
Оқушылар сурет бойынша сөйлемдер құрастырып айтады.
Үлгі: Мынау-Жалқаубек. Ол еріншек бала.
|
«Бас бармақ»
Дескриптор:
- - мәтінге тақырып қояды;
- мәтінді мазмұндайды;
- суретке сүйенеді;
- мазмұндау барысында тілдік нормаларды сақтайды
Өзара бағалау
Дескриптор:
Тыңдаған мәтіннің мазмұнын еске алып, диаграмманыі толтырады.
Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
«Бас бармақ»
|
Оқулық 40 бет
сөздік
слайд
Слайд
Оқулық
40 бет
Оқулық
40 бет
слайд
|
Сабақтың соңы
3 минут
|
Үй тапсырмасын беру :42 б. 5-тапсырма (жазбаша), сандықшаны жаттау
|
|
Кері байланыс
«Бағдаршам» әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті
|
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді
|
|
Бағалау
|
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
|
Достарыңызбен бөлісу: |