Сабақтың тақырыбы Жиындарды біріктіру жəне бөліктерге бөлу. /Менің өлкемнің табиғаты



Дата11.05.2023
өлшемі1.98 Mb.
#473515
түріСабақ
Жиын ашық сабақ





Бөлім:

Жиынды жəне оның элементтерін белгілеу

Мұғалімнің аты-жөні

Торгаева Орынкуль Садыкбековна

Күні:14.12.21




Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жиындарды біріктіру жəне бөліктерге бөлу. /Менің өлкемнің табиғаты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.1.3.Жиындар мен олардың элементердің диаграммада белгілеу; элементтердің жиынға жиындардың бірігуіне және қиылысуына тиістілігін анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: пікірлердің ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтай алады.
Көптеген оқушылар: ақиқат немесе жалған тұжырымдар құру жолын түсіндіре алады.
Кейбір оқушылар: ақиқат немесе жалған пікірлер құрастырып, қорытынды жасай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Баға
лау

Ресурс
тар

Сабақ
тың басы
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
«Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады.
Мыс: Мен Аяна, балдай тәтті үйдің еркесімін. т.б.
Қыс Жаз Көктем және Күз

  • «Бағалау конверті» әдісі. 

  • Оқушылар бүгінгі жаңа сабақтан алған білімдерін өзіндік бағалау парағына белгілеп жауаптарын конвертке салады.

Аты жөні




Ой
лан бө
ліс

Анық
тап көр

Ұжыммен

Топ
пен жұ
мыс

Ойлан, тап!

Орындап көр




+/-






















Түсіну және қолдану
«Ойлан! Бөліс!» әдісімен саралау жұмысын орындауда қолданатын әдіс түрлері және оның ерекшелігі туралы айтады.
-Өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық?
Тиісті және тиісті емес

a c t
k o

А


e l d m n


B
- Олай болса, бүгінгі сабағымызда жиындарды біріктіру және бөліктерге бөлу берілген тапсырмаларын орындаумен айналысатын боламыз.

Оқушылар өз бойындағы жақсы қасиетті айтып шығады.

Оқушылар өтке тақырып бойынша жиындарды атап айтып артығын айтады .





конвер
Сурет


тер

Сабақтың ортасы
15 мин

2 мин
13 мин



Білу және түсіну:
Бейнебаян «Менің өлкемнің табиғаты»
« Көріп есте сақтаймын» әдісі арқылы оқушылар бейнебаянды көрңп есте сақтайды.
1- тапсырма «Анықтап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
А) Суретке қара.

Суретте бейнеленген жануарларды қандай топтарға бөлуге болады? Түсіндір.
Суретте тек үй жануарлары бейнеленген.
Суретте тек жабайы жануарлар
бейнеленген.
Суретте жабайы және үй жануарлары бейнеленген.
Қолдану
Оқулықпен жұмыс
Ұжыммен жұмыс
1.а) Балықтар мен құстар бейнеленген жиынды қарасытр.Бұл екеуін біріктіретін жиынды қалай атауға болады? Жиын элементтерін латын әлібиінің әріптерімен ата.

Топпен жұмыс
ә) Жиынды құрастыр . Оны қандай екі жиынға бөлуге болады? Әр жиынның элементтерін анықта, оларға атау бер.

2 есеп Әрқайсысында қандай екі жиынның біріктірілгенін анықта
Ә)
Жеке жұмыс «Ойлан, тап!» ойыны.
Жұмыртқадағы есептер оқушылар есептерді шығарып тақтаға жазып шығарып дәптерге жазып алады.
Мәні 50 болатын
30+20 60-10
40+10 70-20
45+5 80-30
Мәні 80 болатын
40+40 100-20
60+20 90-10
70+10 85-5
Дескриптор:
- Жануарларды қандай топтарға бөлуге болатынын анықтайды.
- Жиындарды біріктіреді және бөліктерге бөледі ажыратады.
-Жиындарды латын әрпімен белгілейді.
-Есептерді шығарады мәнін жазады.
Сергіту сәті «Бала, бала балапан» әуенімен жаттығу жасайды.
Жинақтау «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
Ойыншықтарды жиынға біріктіріп бөлу.
А) Жындарды ажырат.
Ә) Жындарды латын әріптерімен белгілеу.
Дескриптор:
­- Жындарды ажыратады.
- Жиындарды латын әріптерімен белгілейді.
Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға:
-Жиынды бөліктерге бөліп латын әріптерімен белгілеп құрастырып, қорытынды жаса.
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.

Оқушылар бейнебаян көреді.


- Жануарларды қандай топтарға бөлуге болатынын анықтайды және атап айтады.

Сергіту жаттығуын жасайды.

- Жиындарды ажыратады.


- Латын іріптерін атайды



ҚБ: 1-10 балдық жүйе.


Интер
нет желісі


Сурет
тер
Оқулық, дәптер қалам

Оқулық




Сабақтың соңы
7 мин

Кері байланыс:

  • «Бағалау конверті» әдісі. 

  • Оқушылар бүгінгі жаңа сабақтан алған білімдерін өзіндік бағалау парағына белгілеп жауаптарын конвертке салып береді.

Аты жөні




Ой
лан бө
ліс

Анық
тап көр

Ұжыммен

Топ
пен жұ
мыс

Ой
лан, тап!

Орындап көр




+/-






















«Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.
Оқу тапсырмасы: 5-тапсырма.











Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет