Бөлім: Саяхат және демалыс
|
МЕКТЕП: «№28 жалпы орта білім беретін мектебі» шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
|
Күні: 31..05.2023 жыл
|
Мұғалім: Исмайлова Уркия Курбантаевна
|
Сынып:
|
5 «Ә», «Б», «В»
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жыл бойы өткенді қайталау
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
5.1.5.1. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру.
5.3.2.1. жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: Мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді.
Көпшілігі: Жанрлық құрылымын сақтай отырып, түрлі мәтіндерді құрастырады.
Кейбір оқушылар: Құрастырылған мәтіндері арқылы өз көзқарастарын дәлелдейді
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Жинақтау
|
Алдыңғы оқу
|
Саяхат және демалыс.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. “Жүректен-жүрекке” әдісі арқылы бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру арқылы сабаққа белсенділігі артады. Үй тапсырмасын сұрау. Тақырыпты ашып, жарнама «Қазақстанның көрікті жерлері» туралы жазғаны бойынша ой айтады.
|
Амандасады, жаңа сабақ тақырыбын болжайды, сабаққа белсенділік танытады. Үйге берілген тапсырманы кезектесе оқиды.
|
«Диалог және қолдау көрсету» «Қарым-қатынас», «Ресурс немесе мәтін бойынша», «Мақсат бойынша» саралауы көрінеді ҚБ
|
5-сынып
«Қазақ тілі» оқулығы
|
Сабақтың ортасы
|
«Үш ой» тәсілі арқылы Мәтіндегі төл сөздердің тыныс белгісін қойып, төл сөзді төлеу сөзге айналдырып жазыңыз.
Мамыр айы келді.Көкектер келіп,күн қыза бастады.Аян ауылдағы атасына қыдырып баруға асықты.Күн санап, ауылға аңсары ауа берді.Бүгін де терезеге қарап ойға шомып кетіпті. - Балам, не болды саған,не ойлап кеттің?-деп сұрады әкесі. -Атамды сағынып кеттім. -Ауылға бармақшысың ба?-деді тағы әкесі. -Әке, ауылға қашан барамыз? деп Аян орнынан күрсіне тұрды.Анасы түскі тамақтың уақыты болғанын мәлімдеп,дастархан басына шақырды.
"Бірге ойлаймыз" әдісі Түзету үшін тексеру:
Мәтіннің дұрыс нұсқасы. белгі Мамыр айы келді.Көкектер келіп,күн қыза бастады.Аян ауылдағы атасына қыдырып баруға асықты.Күн санап, ауылға аңсары ауа берді.Бүгін де терезеге қарап ойға шомып кетіпті - Балам, не болды саған, не ойлап кеттің?- деп сұрады әкесі. -Атамды сағынып кеттім.Атаммен тауға саяхатқа шығамыз деп уәделескен едік. -Ауылға бармақшысың ба?- деді тағы әкесі. -А, тауға шыққан жақсы ғой,саяхатқа шығар алдында дорбаңа керекті не нәрселер алу керектігін түгендедің бе? -Иә,атам, өткен жазда тауға шығу ережесін түсіндіріп және қажетті нәрселер тізімін берген еді. -Әке, ауылға енді қашан барамыз? - деп Аян орнынан күрсіне тұрды.Жазғы демалыс күндері болса, басталып та кеткен еді.Анасы түскі тамақтың уақыты болғанын мәлімдеп,дастархан басына шақырды.
1.Төл сөздерге тыныс белгісін қояды. 2.Төл сөздерді төлеу сөздерге айналдырады.
Дескриптор:
Тыныс белгі қойылмаған 2 төл сөзді анықтайды.
Анықталған сөйлемдердегі төл сөздердің тыныс белгісін қояды.
Тыныс белгілерінің дұрыс нұсқасымен тексереді.
Анықталған төл сөзді төлеу сөзге айналдырады.
|
«Диалог және қолдау көрсету» «Қарым-қатынас», «Ресурс немесе мәтін бойынша», «Мақсат бойынша» саралауы көрінеді
ҚБ
«Диалог және қолдау көрсету» «Қарым-қатынас», «Ресурс немесе мәтін бойынша», «Мақсат бойынша» саралауы көрінеді
ҚБ
|
5-сынып
«Қазақ тілі» оқулығы
|
Сабақтың соңы
|
«Ойтаразысы» тәсілі арқылы мына сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын айту арқылы бөлім мен тақырыптарды жинақтауға арналған сұрақтарға жауап береді. Қосымша сұрақтар қояды. Қандай тапсырма қиындықтар келтірілді? Не үйрендіңіздер?
|
Үйге тапсырма:
|
Басқа қалада тұратын досыңызға өз басыңыздан өткен демалыс оқиғасы туралы хат жазыңыздар
|