Сабақ 16
|
Мектеп: С.Сапарбеков атындағы №125 орта мектеп
|
Күні: 11.10.2021
|
Мұғалімнің аты-жөні: Рахимова А.
|
Сынып: 9б
|
Қатысқан оқушы саны:
|
Қатыспаған оқушы саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Комбинаториканың негізгі ұғымдары мен ережелері (қосу және көбейту ережелері)
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.3.1.1 комбинаториканың ережелерін білу (қосу және көбейту ережелері);
9.3.1.2 cанның факториалы анықтамасын білу;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
Комбинаториканың негізгі ұғымдары мен ережелеріне мәліметтер бере отырып,оның ішінде екі айнымалылы теңдеулерді олардың геометриялық мағыналарын қарастыру.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Комбинаториканың негізгі ұғымдары мен ережелері жөнінде нақты пікір қалыптастыру.
|
Кейбір оқушылар:
Тақырып жайлы танысуарқылы тапсырмаларды меңгереді және білімдерін бекітед, оны ойын жеткізе білуде пайдаланады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
5минут
|
Ұйымдастыру сәті
Амандасу. Психологиялық ахуал тудыру. «Шапалақ» техникасы бойынша оқушылар жұпқа, үш-үштен, төрт-төрттен бөлінеді. Соңында төрт шапалақ бойынша топқа бөліп отырғызу. Және әр топқа сабақтың тақырыбын ашу үшін сөздер беріледі. Сол арқылы сабақтын тақырыбына шығады және сабақтың мақсатын қояды.
|
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды.
|
|
Психологиялық ахуал.
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу
10 минут
|
Комбинаториканың негізгі ұғымдары мен ережелері
|
« Жигсо» әдісі арқылы жаңа мәліметпен өз бетінше оқып танысады. Нақты анықтамаларға (+) белгісін қояып отырады.
|
|
Үлестірмелі қағаздар
Үлестірмелі қағаздар
|
Оқулықпен жұмыс
25минут
|
Топтық жұмыс
Жұптық жұмыс
Жек жұмыс №205, 206,207
|
Дескриптор:
Комбинаториканың негізгі ұғымдары мен ережелерін біледі.
Есептің шығаруалгоритмін дұрыс құрады
Формулаларды дұрыс қолданады.
|
Бағалау:
«+»; «-»; «?» әдісі
Білім алушылар берілген тапсырма бойынша пікірлерін білдіреді.
|
Топтық тапсырмалар.
|
Соңы
5минут
|
Сабақты бекіту Рефлексия
Үйгетапсырма: № 208
|
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау.
|
|
|
Кері байланыс
|
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
|
Оқушыларға
«Көңілді қоңырау» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
|
«СМС»
|
Кері байланыс парағы.
|