2-апта
|
1-күн
|
6-сабақ 12.00-14.00
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Lesson Study үдерісі тиімді ме?
|
Мақсаты
|
Lesson Study-дің мұғалімдер тобының тәжірибесін жетілдіруге арналған құрал ретінде қолдану тәсілдерін анықтау.
|
Күтілетін
нәтижелер
|
Lesson Study үдерісінде әріптестерді қолдау тәсілдерін түсіну.
|
Түйінді
идеялар
|
Lesson Study циклі сабақтың оқушылар қажеттілігіне сәйкес келуі мақсатында мұғалімдерге инновациялық педагогикалық тәсілді жетілдіруге немесе оның сапасын арттыруға мүмкіндік береді.
|
Табыс
критерийлері
|
Lesson Study-ді жопарлау. Lesson Study-де бірлесіп жұмыс жасайтын мұғалімдер үшін қандай кедергілер бар екендігін анықтау.
|
Дереккөздер
|
Нұсқаулық,ОүБ әдістемелігі,слайдтар,ғаламтор материалдары
|
Әдіс-тәсілі
|
- Топқа бөлу,кері байланыс, Джигсо әдісі 3,4,5
|
Материалдар мен жабдықтар
|
Интербелсенді тақта,плакаттар,жабсырмалар,түрлі-түсті маркерлер,қаламдар, слайдтар
|
Коучингтің өту барысы
|
Коучтің іс-әрекеті
|
Мұғалімдердің іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі.(2минут)
Психологиялық жағымды
ахуал орнату(5минут)
|
1.-Сергіту сәті.
Притча 4 свечи
2.-Топқа бөлу.Lesson study бойынша. Жұмысымыз ары қарай жалғасу бес топқа бөлінеміз
|
Оқушылардың ойлау деңгейлерімен таныса отырып,үміт беруге талпынады.
Мұғалімдер сөздерге байланысты топтарға бөлінеді.
|
Кіріспе
Миға шабуыл
(15 минут)
|
Lesson Study жүргізу
Lesson Study тәсілі кем дегенде үш Lesson Study-ден тұратын циклден құралады, ол сабақтарды мұғалімдер тобы бірлесіп жоспарлап, оқытып/қадағалайды және талдайды (төмендегі 1-суретті қараңыз).
Lesson Study тәсілі тиімді, себебі ол мұғалімдерге:
• әдеттегіге қарағанда балалардың білім алғандығының анағұрлым анық, әртүрлі қырларынан және егжей-тегжейлі дәлелін көруге;
• мұғалімнің пікірі бойынша балаларды оқыту барысында не болуға тиіс, ал шындығында жағдай қандай екендігі арасындағы айырмашылықты көруге;
• оқытуды нәтижесінде оқушылардың қажеттіліктерін барынша қанағаттандыратындай етіп қалай жоспарлау керектігін түсінуге;
• Lesson Study-ді басты мақсаты оқушыларға білім алуға көмектесу және топ мүшелерінің кәсіби дамуына ықпал ету болып табылатын мұғалімдердің желілік қоғамдастығы аясында іске асыруға (Dudley, P. 2011a);
• Lesson Study мүмкіндіктерін өзінің педагогикалық тәжірибесінде қолдануға көмектеседі.
|
Мұғалімдер өз ойларын түйіндейді.
Қосымша түсініктемелер
|
|