Сабақтың тақырыбы: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата21.12.2023
өлшемі421.68 Kb.
#487385
түріСабақ
Сабақ жоспары 8


Сабақ жоспары
Бекітемін:

Бөлім:

Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар

Педагогтің аты, тегі, әкесінің аты:







Пән/Сынып:

8 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:




Күні:




Сабақтың тақырыбы:

Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.1.3.23  
және бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі арасындағы байланыстарды білу және қолдану

Сабақтың мақсаттары:

- тригонометриялық тепе-теңдік формуласын Пифагор теоремасын қолданып қорытып шығара алады;
- тригонометриялық тепе-теңдік формуласын sin2a+cos2a=1 есеп шешуде қолдануды біледі.

Сабақ барысы:

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 мин



Ұйым дас
тыру

Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер тақырыптарын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
- және бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі арасындағы байланыстарды білу және қолдану
Үй тапсырмасын қорытындылау.

  • Пифагор теоремасы.

  • Пифагор қашан өмір сүрді?

  • Тік бұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының косинусы дегеніміз не?

  • Тік бұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы дегеніміз не?

  • Тік бұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының тангенсі дегеніміз не?

  • Тік бұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының котангенсі дегеніміз не?

Амандасады.
Үй тапсырмасын айтады.
І.Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал орнату.
Үй тапсырмасын тексеру.
Сұрақтарға жауап береді.



«Басбармақ» әдісімен бағалайды.


Смайлик арқылы бағалау:


Оқулық
Жинақ, парақша Тақта, слайд, оқу құралдары;


8 сыныпқа арналған оқулық



10мин

Негізгі бөлім









Оқулық
Слайд


Сызғыш

25
минут



Бекіту тапсырмасы

Деңгейлік тапсырмалар. 1-деңгейлік тапсырмалар.
№ 1 1/  2/  3/  өрнегін ықшамдаңдар.
2-деңгейлік тапсырмалар.Өрнекті ықшамдаңдар. №2. 
№3.  *  №4. 
3-деңгейлік тапсырмалар. №4.  сүйір бұрышы үшін  №5. Тепе-теңдігін дәлелдеңдер.  №6. Өрнекті ықшамдаңдар: 1/  , 2/ 

Өз бетімен жұмыс.


№1. Өрнекті ықшамдаңдар
2+sin2α+cos2α=2+1=3
(1 – sinα )(1+sinα)=1-sin2α=cos2α

№2.
(1+ctg2α)∙sin2α+1=


tgα∙ctgα+sinα=1+sinα
№3. Өрнекті ықшамдаңдар

  1. 2+sin2α+cos2α=2+1=3

  2. (1 – sinα )(1+sinα)=1-sin2α=cos2α

Оқулықпен жұмыс. №5, №9.



Дескриптор:
Білім алушы

  • өрнектерді негізгі тепе- теңдіктер түріне әкелтіреді

  • -тапсырмаларды орындайды;

-


Қ.Б: «Бас бармақ»




Интернет ресурс тары Жинақ, парақша Тақта, слайд, оқу құралдары;
8 сыныпқа арналған оқулық






Жеке жұмыс



Тапсырманы орындайды


Синусты 600 мәнін табады;


Косинустын 300 мәнін біледі

Тангенстің 450 мәнін табады;





Парақша лар Жинақ, парақша Тақта, слайд, оқу құралдары;
8 сыныпқа арналған оқулық



5 мин






Бүгінгі сабақта:
және бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі арасындағы байланыстарды білу және қолдану Кері байланыс.

Білемін

Білдім

Білгім келеді












Тақырыпты меңгергенін анықтау

Үйге тапсырма. №10.

Кері
Байланыс


Бағалау парағы арқылы бағаланады.



Оқулық



Смирнов В.А, Тұяқов Е.А
Алматы «Мектеп»




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет