Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата05.02.2024
өлшемі88.99 Kb.
#490825
түріСабақ
01.02.2024ж5-сынып


Бөлім: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Мектеп: «Абай ауылындағы №2 орта мектебі»КММ

Педагогтың тегі, аты, әкесінің аты

Аяпбергенқызы Б

Күні:

01.02.2024ж

Сынып:5 « »

Қатысқаны: Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар ондық бөлшектерді қосу және азайту амалдарын орындауды үйренеді;

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут



Ұйымдастыру:
Оқушылармен сәлемдесу, сыныптағы қажеттілікті түгелдеу, топтық және жұптық жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескерту. Бүгінгі сабақтың мақсатын қысқаша айтып өту. Үй тапсырмасын тексеру


Үй тапсырмасына және
сұрақтарға жауап береді.



Тапсырмалар «сызғыш» әдісі арқылы бағаланады.

Сұрақтарға жауап берген оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.



Оқулық
Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы
35 мин



Жаңа тақырыпты ашу
Ондық бөлшектерді қосу (азайту) үшін алдымен бөлшектердегі үтірден кейінгі цифрлар саны теңестіріледі. Сонан соң баған түрінде жазылып, аттас разрядтар бойынша қосу (азайту) орындалады. Шыққан нәтижедегі үтір берілген бөлшектердегі үтірлердің астына келтіріліп қойылады.

№779. Ондық бөлшектерді қосыңдар.



  1. 0,07+13,23=13,3;

9,02+4,28=13,3;
18,36+7,14=25,5;



  1. 85,07+3,03=88,1;

25,6+0,41=26,01;
56+0,37=56,37;



  1. 6,3+2,5+0,7=9,5;

9,2+3,3+1,6=14,1;
0,1+9,9+1,5=11,5.

№780. Ең тиімді тәсілмен есептеңдер:



  1. (4+1,8)+2,2 = 4+(1,8+2,2) = 4+4 = 8;

  2. 1,6+(5+3,4) = 5+(1,6+3,4) = 5+5 = 10;

  3. (2,41+13)+4,59 = 13+ (2,41+4,59) = 13+7 = 20.

№781. Азайтуды орындаңдар:



  1. 6,25-4,3=1,95;

  2. 15,9-4,75=11,15;

  3. 7,63-2,51=5,12;

  4. 41-32,5=8,5;

  5. 6,5-4,7=1,8;

  6. 18,3-5=13,3;

  7. 67,45-49,88=17,57;

  8. 61-7,64=53,36;

  9. 95-81,08=13,92.



Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды.


Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді.


Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп талдау жасайды.





Дескриптор:

Жалпы балл: 3 балл

Дескриптор:

  • Тиімді тәсілмен қосуды орындайды;

Жалпы балл: 4 балл

Дескриптор:

  • Ондық бөлшектерді азайту амалын орындайды;

Жалпы балл: 3 балл



Оқулық
Жұмыс дәптері

Сабақтың соңы
5 минут

Сабақты сұрақ жауап арқылы қорытындылау
Сабақты қорытындалау барысында оқушылардан

  • Бүгінгі сабақта мен ............. ескердім

  • Мен..........үйреттім



Бағалау
Үйге тапсырма: №784

Тақырыпты меңгергенін анықтау.
Оқушылар бағалау парағы арқылы әр тапсырманың бағалау критерийлері бойынша 10 баллдық жүйемен бағаланады.


Кері байланыс



Таратпа қағаздар




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет