Күні
|
Сыныбы
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сабақтың мақсаты
|
Күтілетін нәтиже
|
25.11.2015
|
5 «Г»
|
Файлдар, бумалар және жарлықтар
|
Windows OЖ -нің негізгі нысанасының анықтамалары мен сипаттамалары туралы оқушылар түсінік алады .
|
Бума мен жарлық құруды үйренеді, сыни тұрғыдан ойланады, практикалық тапсырмалар орындай біледі. АКТ-ны қолданады
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
|
№
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Әдіс-тәсілдер
|
Қарым-қатынас
|
Уақыт
|
Ресурстар
|
Бағалау
|
1.
|
Топқа бөлу
Үй тапсырмасын сұрау
|
Оқушыларға фон суреттерін таратады,топқа бөледі
Оқушыларға сұрақ оқиды
|
Өз топтарына орналасады
Сұраққа жауап айтады
|
Суреттер арқылы топқа бөлу
Сұрақ жауап
|
Оқушы мен оқушы
Оқушы мен мұғалім
|
2 минут
2минут
|
Интерактивті тақта,суреттер
Стикер
|
Сұраққа жауап берген топқа Like пен бағаланады
|
Негізгі кезең
|
№
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Әдіс-тәсілдер
|
Қарым-қатынас
|
Уақыт
|
Ресурстар
|
Бағалау
|
1.
2.
|
«Тікелей эфир» әдісімен жаңа сабақты меңгерту
Көзбен көретін айғақтармен жұмыс
|
Сыныпты 3 топқа бөлінеді
1-топ Файлдар
2-топ Бумалар
3-топ Жарлықтар өз топ аттары бойынша оқулықтағы §11.Файлдар,бумалар және жарлықтар тақырыбы бойынша жапсырма парақтар таратады.
Мұғалім тақырып бойынша жаңа сабақты меңгеруту мақсатында тікелей эфирді қадағалайды
|
Әр топ журналист,операторын,продюсерін,әрлеушісін және режисерін сайлайды.
Продюсер, режисер,журналист постерге жапсырма қағаздарын жапсырады, әрлеуші постерді әсемдейді, оператор уақытты бақылап ортырады .
Постер қорғау кезінде журналист(топ басшы) жүргізеді , оператор веб камерамен тікелей эфирге шығады
|
Тікелей эфир
|
Оқушы мен оқушы
Оқушы мен оқушы
|
10минут
10 минут
|
Оқулық интернет жүйесі, электронды оқулық, интерактивті тақта.
|
Оқушалрға Like стикері таратылып , бір –бірін Like санымен бағаланады. Жаналған Like бағалау парағына жабсырылып отырады.
|
Қорытынды
|
|
№
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Әдіс-тәсілдер
|
Қарым-қатынас
|
Уақыт
|
Ресурстар
|
Бағалау
|
1.
2.
3
4
|
Практикалық жұмыс «Бума,файл,жарлық құру»
Практикалық жұмыс «Алтын сандықты табу» буманың бұтақталуы
Бағалау
Үйге тапсырма беру
|
Мұғалім сабаққа қатысты тапсырмалар береді.
Мұғалім карточкалар таратады
Топтақы ең белсенді оқушыны және ең көп Like жинаған топтарды мадақтап бағалайды
Үйге тапсырма 95 –бет Өзіңді тексер .
|
Берілген тапсырманы компьютерге жеке отырып жұмыс жасайды
Төмендегі жиырылған «5Г сыныбы» бумасын ашып әр оқушы өз есімдері бойынша бума құрады.Буманың ішіне жарлық пен кез –келген бір файл құру керек
Оқушалар тапсырма
Оқушалар бұтақталған бумалар арқылы Алтын сандықты табу керек
|
Практикалық жұмыс
Практикалық жұмыс
|
Оқушы мен оқушы
.
Оқушы мен оқушы
|
10минут
5 минут
1 минут
|
Компьютер, интерактивті тақта, стикер
|
Әр оқушы өзін-өзі бағалайды Тапсырмалардың
3 Қызыл
2 Жасыл
1 Сары
Алтын сандықты ең бірінші болып тапқан оқушыға қызыл Like
Екіншіге жасыл Like
Үшіншіге сары Like
|