Бөлім:
|
6.3А Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
|
|
Пән/Сынып:
|
6 сынып
|
Күні:
|
8.01.2024
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Санды теңдіктер.Тура санды теңдіктердің қасиеттері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.2.2.1тура санды теңдіктердің қасиеттерін білу және қолдану;
|
Сабақтың мақсаттары:
| |
Құндылықтарды дарыту
|
«Ар-ұят» құндылығына:
Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; Достарына,сыныптастарына мейірімділік таныту құндылықтарын дарыту.
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
5 минут
|
Ұйым
дастыру
|
Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Санды теңдіктер. Тура санды теңдіктердің қасиеттері тақырыбын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
-санды теңдіктің анықтамасы мен тура санды теңдіктің қасиеттері. -тура санды теңдіктің қасиеттерін қолданып есептер шығару.
Үй тапсырмасын тексеру. Қайталау сұрақтары:
1. Қандай өрнек алгебралық өрнек деп аталады?
2. Қандай сандарды алгебралық өрнектегі әріптің қабылдайтын мәндері деп атайды?
3. Қандай алгебралық өрнектер алгебралық қосынды деп аталады?
4. Қандай өрнектер теңбе-тең өрнектер деп аталады?
|
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді.
|
|
Оқулық, жұмыс дәптері
Тақта
слайд
|
10 мин
|
Жаңа сабақ
|
- Санды өрнектегі амалдардың орындалу реті қандай?
18:6:3 = 1
(15 + 5):4 = 5
300-200+150 = 250
Мұғалім: Нәтижесі неге тең? Сонда қандай теңдік шығады?
Олай болса, бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы «Санды теңдіктер және олардың қасиеттері».
Жаңа сабақ. Санды теңдіктермен сіздер 5-ші сыныпта өттіңіздер, анықтамасын еске түсірейік.
|