Сабақтың тақырыбы: Толағай тауының тарихын айтшы



бет1/2
Дата26.03.2024
өлшемі180.93 Kb.
#496540
түріСабақ
  1   2
Толағай тауының тарихын айтшы


Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті




6 сынып



Мұғалімнің аты-жөні: Туктибаева А.Ж

Күні: 13.10.2023 жыл
Сынып: 6

Сабақтың тақырыбы: Толағай тауының тарихын айтшы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.1.1 - тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжау;
6.2.4.1 - шағын көлемді мәтіндегі жеке эпизодтарды сипаттау және тілдік ерекшелігіне салыстыру жасау;
6.5.2.1 - жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастыру

Сабақ мақсаттары:

Тақырып туралы түсінік ала отырып, оқылым, жазылым, тыңдалым, айтылым дағдыларын дамыту, ойлау, есте сақтау, байланыстырып жазу қабілеттерінің дамуына ықпал ету, жаңа мәліметтерді ұғыну, тірек сөздер арқылы, сурет бойынша әңгіме құрастыру.

Бағалау критерийлері

Сенің білетінің:
Мәтінмен жұмыс жасау, тірек сөздерді анықтау, тақырып бойынша сұрақ-жауап беру, сөздердің сөйлем орнындағы орын тәртібін сақтай білуді

Сенің меңгеретінің:
Мәтіндегі негізгі ойды анықтай білуді, мәтіндегі деректі, дерексіз зат есімдерді, көптік мәнді есімдерді табуды;
сөздерді ажырата білуді, оларды дұрыс қолдануды; сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып, жай сөйлем құрауды

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:
Өлке, самал, саумал, барқыт, талап, атамекен

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздермен сөз тіркестері: туған жер туындылары, туған өлкені жырлау.

Бастапқы білім

Мен не үйрендім? Нәтиже сабақ.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдерң

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы
Кіріспе.

Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Табиғат және мен» тренингісі.
Мұғалім: Бір сәт алдымызға табиғатты елестетейікші. Ондағы жануарлар мен өсімдіктерді. Сен өзіңді қандай жануар немесе құс, өсімдікке ұқсатасың? Неліктен?
Топқа бөлу:
Оқушылар «Тірі табиғат, өлі табиғат» суреттерін алып, топқа бөлінеді.

Тыңдалым.


1.Ұйымдастыру кезеңі: Миға шабуыл
Қызығушылығын ояту. Тақырыпты анықтау.

  • Не тыңдадыңдар?

  • Көз алдарыңа не елестеді?

  • Ән не туралы?

  • Қандай сөз жолдары есте қалды?

Өлең жолдарын оқу.
Қандай көркем,
Байтақ өлкем,
Аяулы асыл атамекен,
Дархан дала,
Жанға сая,
Жайнап күлген туған байтақ-ай!

Сағындым туған жер тәнімсің даридай,


Туған жер жар жарымсың даридай,
Алтын бесик тербейді мәңгі менің жанымда,
Арманым сенің-ак танында,
Аңсаймын сен беу даригай,
Өзге жерін өзин деп соғады жүрегім.



  • Табиғат жайлы қандай шығарма, өлең білесіңдер?

  • Табиғат туралы жазған қандай ақын-жазушыларды білесіңдер?


Жануарлар, өсімдіктер суреттері. Оқушылар мінезіне сәйкес суретті алады.


Тірі, өлі табиғат бейнеленген суреттер қиындылары.
Видео Индиго тобы «Алтын бесік» әні.
https://yandex.kz/video/preview/?filmId=1146799873149328199&text=индиго+алтын+бесік+


Сұрақ жазылған парақша

Бағалау


Сабақтың ортасы:

Тақырып ашылғаннан кейін Зат есімді еске түсіру. Жай сөйлем түрлерін түсіндіру.


  1. Оқылым.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет