Сабақтың тақырыбы: Векторлық суреттерді құру Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата30.11.2022
өлшемі156 Kb.
#466125
түріСабақ
5кл-13 кмж


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Компьютерлік графика

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Векторлық суреттерді құру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.2.3- векторлық суреттер жасау және өңдеу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Photo-Brush редактордыңда сурет салу құралдарын қолданады.

Көптеген оқушылар:




Кейбір оқушылар:






Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.
2. Үй тапсырмасын тексеру
«Ыстық орындық» әдісі арқылы
3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
4.Жаңа тақырыпқа шолу.
Векторлық кескіндерді салу және өңдеу үшін Photo-Brush графикалық редакторын пайдаланамыз. Сонымен бірге осы редакторда сурет салу құралдарымен және суреттерді өңдеу әдістерімен танысайық.

1.Мұғаліммен амандасады.
2. Үй тапсырмасын сұрау
3.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
4.Сабақтың мақсаттарымен танысады.









Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Көрсетілім.
Файл-Создать
Photo-Brush-тағы сурет салу және өңдеу құралдары.Эффекты. Панель выделения.
Түс терезесі.
(Ж) «Ұстап ал» ойыны. Жұптық жұмыс.
CLIL әдісінің “Catch” техникасы
Қағазға тірек сөздері мен олардың анықтамасы жазылып, баспадан қағазға басылады, жеке қиылады. Әр жұпқа беріледі. Әр жұп алдымен терминдер мен оның анықтамасының сәйкестігін табады. Кейін дұрыс жауаппен тексеріп есте сақтайды. Анықтамаларды жауып бөлектеп қойылады да, терминдер үстел үстіне қандай да бір ара қашықтықта жайылады. Әр жұп мүшесі мұғалім оқыған анықтаманың терминін табуға тырысады. Ол үшін алақанымен жабады. Қайсысы көп термин жазылған парақ жинаса сол жеңеді.

(C) Сабақ тақырыбын және оқу мақсатын анықтай отырып оны оқушылармен талданады. Бағалау критерийлерін талдау ұйымдастырылады.


(Т) Топтық жұмыс
Тапсырма постер қорғау
1 топ Векторлық графика.
2 топ Растрлық графика
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындау
Әр топтың жұмысын көрсету және бағалау. Демонстрациялау уақыты белгіленіп, регламент сақталуын қадағаланған жөн.

Жеке жұмыс. 1-тапсырма.


§2.5, 49-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы.

Дескриптор:


- Photo-Brush редакторды іске қосады;
-берілген қызғалдақтың суретін реті бойынша салады.

ҚБ: стикер /2 балл/


2-тапсырма.§2.5, 50-бет, «Тапсырма»


Дескриптор:


-Photo-Brush редакторды іске қосады;
-берілген ағаштың суретін кезең бойынша салады.

ҚБ: стикер /4 балл/


Топтық жұмыс. 3-тапсырма.


- Photo-Brush пен Paint.NET графикалық редакторында сурет салудың қандай айырмашылығын байқадың?
-Сурет салу мен өңдеудің қандай айырмашылығы бар?

Дескриптор:


- Photo-Brush пен Paint.NET графикалық редакторында сурет салудың айырмашылықтарын түсіндіреді;
-Сурет салу мен өңдеудің айырмашылықтарын түсіндіреді.

Қ: стикер /4балл/



Мұғалімді тыңдайды

Командаларды жазады


1-тапсырманы орындайды


2-тапсырманы орындайды


3-тапсырманы орындайды





Стикер
2балл

Стикер
4 балл


Стикер
4 балл



Интербелсенді тақта/
Компьютер
https://bilimland.kz/r u/courses/informatik a-ru/7-klass/lesson/program my-po-sozdaniyu-i-obrabotke-vektornoj-grafiki



Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:



Өзін-өзі бағалау.







Үй тапсырмасы

§ 2.5, «Үй тапсырмасы»











Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет