Сабақтың түрі : жаңа сабақ, танымдық сабақ. Сабақ әдісі : баяндау, мәнерлеп оқу, сұрақ- жауап, салыстыру, әңгімелеу, талдау



Дата16.06.2016
өлшемі50.5 Kb.
#139365
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: Жамбыл- ақындар айтысының алыбы.

Сабақтың мақсаты: білімділік- а) айтыскер ақын Жамбылдың айтыс ақын ретінде танылуы, айтыстарындағы сол кездегі әлеуметтік мәселенің көтерілуі,

ә) Жамбылдың айтыстағы ақындық шеберлі туралы мағлұмат беру:



дамытушылық- оқушылардың әдеби дүниетанымын кеңейту,

тәрбиелік- ақын бойындағы ізгі қасиеттерден үлгі алуға, адамның жан дүниесін тани білуге, көркем әдебиетті сүйіп оқуға, өлеңді талдату арқылы елін , жерін құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ, танымдық сабақ.

Сабақ әдісі: баяндау, мәнерлеп оқу, сұрақ- жауап, салыстыру, әңгімелеу, талдау.

Сабақтың көрнекілігі: фотослайдтар, тірек сызбалар, көркем әдебиеттер.

Техникалық құралдар: интерактивтік тақта.

Барысы :

Сабақтың кезеңдері

Қолданылатын стратегия

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыты

Қызығушылығын арттыру

Тірек сызба арқылы үй тапсырмасын тексеру.

Сабақтың мақсатымен таныстыру, жұмыс түрлері, шарттары жайында айтып өту.

  • өз ойларын еркін жеткізу

  • бір-бірінің пікірлерін тыңдай білу, көмек көрсету

  • тапсырманы сауатты орындау.



  1. Мұғалімнің айтқандарын тыңдайды.

  2. Берілген тірек сызба арқылы үй тапсырмасына дайындалып, жауап беруге өз ойларын жинақтап отырады.

15 мин

Мағынаны ажырату.

Сұрақ қою

Сатылай кешенді талдау



  1. Сергіту сәті. «Жамбыл Жабаев » туралы слайд көру.

  2. Мәтінмен жұмыс жасау шартымен таныстырады:

  • мәтінді дауыстап оқып шығу

  • мазмұнын айту

  1. Айтыс туралы жалпы түсінік беру:

  • айтыс түрлеріне тоқталу

  • Құлмамбет пен Жамбыл айтысының ерекшеліктері туралы тірек сызбаға

көңіл аударту

4. Өлең құрылысын талдату


  1. Тыңдау:

  • берілген шарттарды орындау

  • мәтінді дауыстап оқып шығу

  • мәтінді түсініп оқу

  • мазмұнын айту

  1. Айтыстың түрлеріне және ерекшеліктері туралы айту.

- Құлмамбет пен Жамбыл айтысының ерекшеліктерін оқу.

3. Жамбылдың Құлмамбетке айтқан өлеңіне талдау жасау..


20 мин

Ой толғаныс

Сабақты бекіту барысында сұрақ қою

  1. Венн диаграммасын толтыру

шартымен таныстыру

2. Қазіргі кездегі және бұрыңғы кездегі айтыс ерекшеліктеріне тоқталу



1.Венн диаграммасын толтырады

2. .Қазіргі және бұрыңғы кездегі айтыс ерекшеліктері туралы ойларын ортаға салады.




6 мин



Үй тапсырмасы

Бағалау




1.«Жамбыл- ақындар айтысының алыбы» оқып келіп, мазмұнын айту

2.Кәзіргі айтыс пен бұрыңғы айтыс туралы эссе жазып келу.




Күнделіктеріне жазып алу.

4 мин

Жүректен- жүрекке

Сабаққа белсене қатысқан оқушыларға баға қою.

Оқушыларды орындарынан тұрғызып, бір-біріне жақсы тілектер айтқызу

Ж.Жабаев «Отаным» әнін хормен айтқызу


Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Бәрі хормен Ж.Жабаевтың «Отаным» әнін айтады




«№ 3 орта мектебі» ММ



Қазақ тілінен ашық сабақ

9-сынып

Өткізген мұғалім: Бирмуканова А.М


Лисаков қаласы

2010 жыл

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет