Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың әдісі : жұмбақ шешу, талдау, ойындар, практикалық жұмыс. Сабақтың барысы



Дата03.07.2016
өлшемі45.36 Kb.
#173786
түріСабақ
Ақтөбе облысы, Ойыл ауданы

Соркөл орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі

Ақөтенова Шынар Бақытжанқызы

Бастауыш сынып мұғалімі

Тақырыбы:2 саны және цифры. Сәуле. Бұрыш.

Мақсаты: 1. Балаларды 2 санымен, 2 цифрының жазылуымен таныстыру.

2. Балалардың ойлау, есте сақтау,байқампаздық қабілетін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, ептілікке тәрбиелеу.

Керекті құралдар: 2цифры, дидактикалық материалдар, жіп, асық, суреттер, шар, қағаз.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: жұмбақ шешу, талдау, ойындар, практикалық жұмыс.

Сабақтың барысы:

1. Психологиялық тұрақтылық. «Ақ тілек. Әсем күлкі»

- Көңіл-күйлеріңіз қалай?

- Керемет! (Қолдарын көтереді)

- Сабаққа дайындықтарыңыз қалай?

- Тамаша! (алақандарын шапалақтайды)

- Ынтаңыз ше?

- Ғажап! (қолдарын көтереді)

- Ендеше бастайық.

- О-О-О! (бас бармақтарын көтереді)

2.Қызығушылығын ояту.

- Балалар біз қандай санды білеміз? -1 санын.



Күтпеген сәт: «Шар» - Ой, балалар қараңдаршы мына шар қайдан келген.

Шар жарылады. Ішінен қағаз шығады.



3. Өз мүмкіндігіңді пайдалан.

1) Жұмбақ жасыру. Бірден кейін тұрамын Бірге бірді қосқанда

Сандар іші тұрағым. Иіліп мен шығамын. (жауабын айтады.)



2) Екі санымен таныстыру.

-Балалар бұл қандай сан екен ? -Мынау 2 саны . Екі саны бір санынан кейін тұрады.

Алдыңғы санға 1-ді қосу арқылы келесі санды шығарып алу тәсілін көрсету.



3) Оқулықпен жұмыс.

2-тапсырма арқылы «кесінді», «сәуле » туралы түсінік қалыптастыру. Шумақ жіпті өте ұзын етіп тарта беруге болатынын айту. Содан соң бір жағынан жіпті қиып, бұл басы, ал оның ұшы жоқ екенін көрсету. Бұрыш туралы түсінік беру. Бір нүктеден басталып тұрған екі сәулені көрсету арқылы яғни, бұрыш түзулердің немесе кесінділердің қиылысуы арқылы жасалады.

3 және 4 тапсырмалар орындалады.

О


4) Ойын ұйымдастыру. «Сандық»

Қызыл асық- «Сыңарын тап»

Сары асық – «Бірдей мүшені тап» .



йын ұйымдастыру. «Кім тапқыр?»

Теледидардағы суреттер туралы сұрау.

Жасырынған суреттерді табу.

Көк асық – Ермексазбен екі санын мүсіндеу.(Мүсіндеуге қызығушылық.)



5)Дәптермен жұмыс. Дәптердегі тапсырмалады орындау.

1-тапсырма.

Бір нүкте қойылған фигураларды бір түспен, екі нүкте қойылған фигураларды көк түспен бояу.

2-тапсырмада практикалық жұмыс жүргізіледі.



4. Қорытынды.

Ойын ұйымдастыру. «Сиқырлы қалта». (Ойынды ұйымшылдықпен ойнайды.)

Біз шынығып алайық (жаттығулар)

5.Үйге тапсырма беру.

6.Мадақтау.


Сабақтың тақырыбы: Әзіл есептер
Сабақтың мақсаты: Математикалық білім –білік дағдыларын жетілдіру

Өз ойын жүйелі жеткізе білуге машықтандыру.

Ой -өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Ұқыпты болуға баулу

Оқушылардың алған білімдерін тереңдету.Логикалық ойлау

жылдам,қызықты есептеуге машықтандыру.Белсенділікке,

ұйымшылдыққа, баулу.


Түрі: аралас сабақ
Әдісі: түсіндіру, сұрақ –жауап, талдау.
Көрнекілігі. есептер, кесте, сызба
Өту барысы
І.Ұйымдастыру
ІІ. Жаңа сабақ

1.Қандай ыдыстан еш нәрсе іше алмайсың?(бос)

2.Страус өзін құспын дейме? (сөйлемейді)

3. Алманың жартысы неге ұқсайды? (екінші жартысына)

4. Қандай саға т бір тәулікте екі рет уақытты көрсетеді? (тоқтап қалған сағат)

5.Жұмулы көзбен нені көреміз? «түсті)

6. 30 ақпан қандай оқиға болды?

7. Бөлмеде 10 май шам жанып тұр,оның үшеуін өшіріп тастағанда неш майшам қалды? (3)

8ү Нанның ортасында не бар? (а)

9. Күн мен түн қалай басталады?(к,т)

10 Судағы тас қандай болады? (ылғал)

11. Адам несіз өмір сүре алмайды (есім)

12. Сен және мен біз екеуміз, сонымен қанша?(2)
Өзіндік жұмыс
Әзіл есептер шығару
Қосындының мәні де көбейтіндінің мәніде 6-ға тең болатын тізбектес үш натурал санды тап. (1,2,3)

60 пен 12 сандарының қосындысы мен көбейтіндісінің мәнідерін салыстыр.(60+12-72 60*12-720 Не байқадың?




Үйге тапсырма әзіл есеп жазу

Қорытынды

Бағалау.


С
100
абақтың тақырыбы:
Ертегі есеп
Сабақтың мақсаты:

Ауыз әдебиеті жанрларын қолдана отырып,матемаиткалық білім

білік дағдыларын жетілдіру .Оқушы ойының матеаматикалық

сапаларын жұмыс істеу қабілетін арттыру. Пәнге қызығушылығын

арттыру, зейінділікке, алғырлыққа тәрбиелеу.

Түрі: ертегілі саяхат
Әдісі: түсіндіру, сұрақ –жауап, талдау,дәлеледеу, жинақтау
Көрнекілігі. есептер, кесте, сызба
Өту барысы

І.Ұйымдастыру
ІІ. Жаңа сабақ

Ертеде «Мақал мен Жұмбақ» деген ағайынды екі жігіт өмір сүріпті. Олардың «Жаңылтпаш » деген қарындасы болыпты.Бірде әкелері балаларын шақырып алып өсиет айтады.

Әкесі; балаларына сендердің математика еліне деген қажеттіліктеріңді білгім келеді деде.

Сөйтіп ағайындылар сапарға шығады.


І- деңгей

Мақалды толықтыр

Жігітке .......өнерде аз

........көп емес.

.......ала болса, ауыздағы келеді,

....... төртеу түгел болса ауыздағы келеді

.

ІІ-деңгей



Жалғасын тапқан қос шебер, Жақсыменен тең көрген,

Бүйірінде қақпасы. Ата –ана да жөн көрген (4)

Көрсең де оны сен дос

Жақсы жаман ортасы (3)


ІІІ-деңгей

Мақал жаз


100

50

І –деңгей

Бір амалмен шығарылатын ертегі есеп құрастыр.
Сәйкес санды тап.

........аяқты да құрдас тату.



........ аяқтыда бота тату.

Үйге тапсырма есеп құрастыру

Қорытынды

Бағалау

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет