№33 сабақтың үлгі жоспары
Тақырыбы: Батыр бақбақ. Б дыбысы мен әрпі
Күні: 07.02.2018
Тобы:Бәйшешек
|
Қатысқандар саны: 21
Қатыспағандар саны:2
|
Бөлім
|
Тыңдалым және айтылым. Оқылым.Жазылым
|
Болімше
|
Сөздің дыбысталу формасын ажырату
2.1 Оқу түрлерін қолдану
3.3 Графикалық және калиграфикалық нормаларды сақтау
|
Оқу мақсаттыры
|
сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратып, дұрыс дыбыстау. Б дыбысымен және әріпімен таныстыру
0.2.2.1 суретті кітаптардан ақпаратты табу (сурет арқылы);
0.3.1.1 сөз сөйлем сызбасынқұру оларды үлгінің көмегімен және ұсынылған үлгілер негізінде жазу
|
Жетістік критерийлері
|
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тындап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі:Алған білімді өмірде қолдана алады.
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушылырды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Көркем әдебиет. Сөйлеуді дамыту.драма. Қоршаған ортамен танысу.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Аудиожазба, таныстырылым
|
Үштілділік компонент
|
Бақа –лягушка-frog
|
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресустар
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
|
«Жылулық шеңберіне»
-Балалар,бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай жаксы.
|
Жылулық шеңберіне арналған жинақ
|
Сабақтың ортасы
Тыңдаймын
|
Балаларға «Батыр бақбақ» өлеңін аудиоқұрылғы арқылы тыңдату..
|
Интер тақта,компьютер,диск
|
Айтамын, ойланамын
|
-Балаларға тыңдалым бойынша сұрақтар қойып әңгімеге тарту.
-Бақбақты бақылып көрдің бе?
-Өлеңді жатап алуыңа болады.
-«бақбақ» сөзі қандай дыбыстан басталады?
- -Қалай ойлайсың, Б дыбысы қай кіреді? Неліктен ?
|
Оқулық
суреттер
|
Әріппен танысамын
|
Балаларға Б б әріпінің таңбасын көрсете отырып таныстыру.
Дидактактикалық материалдан Б әрпін көрсетіп, суретті атату, дыбыс белгісі бойынша сөзді «оқыту». Сөзге дыбыстық талдау жасату.
|
Оқулық
Дидактикалық материал
|
Сергіту сәті
|
Қимыл-қозғалысты жаттығулар орындату.
|
Сергіту сәтіне арналған жинақ
|
Оқып үйренемін
|
Оқулықта берілген буындар мен сөздерді оқыту.
Б-А Б-А Б-А
БАҚ-ША БАҚ-ША БАҚ-ША
БО-ТА БО-ТА БО-ТА
БАЛАМЕН БАЛА ОЙНАЙДЫ.
Кеспе әріптердің арасынан өткен әріптерді тапқызып буындар сөздер құратып оқыту.
Дидактикалық ойын: «Адасқан әріптер»
Мақсаты: балалардың сөздің құрамын білуге, оқып жаза алуға тәрбиелеу,
|
Оқулық
Кеспе әріптер
|
Ойнаймын ойлаймын
|
-Балапанға бақбаққа жетуге көмектес.
Та-на бо-та лақ а-уа ба-ла
|
оқулық
|
Дәптермен жұмыс
|
Ойын тапсырманы орындату.Б әріпін ауада жазып көрсету, балаларға да өз қолдарымен ауада жазып көруді ұсыну. Қаламды дұрыс ұстауларын қадағалап,жолдан шықпай жазу барысында аралап көмектесу .
Бетбейнелерді бояу арқылы өздерін бағалату.
|
Жұмыс дәптері
|
|
Балаларға төрт түрлі әдіспен
Б әрпін жаздыру.
Игравизор
Баумен
Геоконт
Ермексазбен
|
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
|
Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді смаилик суреттер арқылы бағалау суреттерді таңдату.
Түсінбедім
Сұрағым бар
Түсіндім
|
Смайлик суреттер
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқуды да, жазуды да ескеріңіз).
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқуды да, жазуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Бүгінгі сабақтан қандай қортынды шығардым, келесі сабақты жетілдіруге маған не көмектеседі?
Целиноград ауданы білім бөлімінің «Аялы - Ай» балабақшасы МКҚК
Ашық оқу қызметінің тақырыбы:
«Көмекшілер. І дыбысы мен әрпі»
№ 8 Бәйшешек мектепалды даярлық тобы
Тәрбиеші: Ауезова Балзира
Қоянды ауылы
Достарыңызбен бөлісу: |