Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Түсіндірме дерек көздері 3 мин Кіріспе. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сәлемдесу, назарларын сабаққа аудару, ынтымақтастық атмосферасын құру «Сандар сөйлейді»



Дата16.06.2016
өлшемі210 Kb.
#139295
түріСабақ
Хайдарбекова Халбиби,

№12 Т.Рустемов атындағы мектеп-гимназиясы бастауыш сынып мұғалімі

ОҚО, Сайрам ауданы

Тақырыбы: Ағаштар неге ашуланады?


Сабақтың мақсаты

Оқушыларға Б.Соқпақбаевтың өмірі мен шығармашылығынан мағлұмат бере отырып, мәтіндегі негізгі идеяны ұғындыру, қабілеттерін дамыту

Модул

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Оқытуды оқуда АКТ пайдалану, Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытуды басқару және көшбасшылық

Күтілетін нәтижелер

Б. Соқпақбаевтың өмірімен танысады шығармашылық мағлұматтар ала отырып мәтінге негізгі идеяны ұғынады, қабілеттерін дамытады.

Сабақ әдіс-тәсілдері

Шаттық шеңбер, топқа бөлу, ой қозғау, мемо әдісі, сын тұрғысынан ойлау стратегиялары, ДЖИГСО әдісі

Тапсырмалар

Топтық жұмыс, жеке жұмыс

Уақыты

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Түсіндірме дерек көздері

3 мин

Кіріспе. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Сәлемдесу, назарларын сабаққа аудару, ынтымақтастық атмосферасын құру «Сандар сөйлейді» атты шаттық шеңберін кұру

Оқушылар амандасып,

бір-біріне сәттілік тілейді. Топтар бір-біріне жылы лебіздер айтты.

сандарға байланысты сын етісдікпен ұнатқан сандарын айтады.



Топтарға бөлу

Ағаш түрлерімен топтарға бөлу

Қайың, терек, қарағай

Ағаш макеті

2 мин


Негізгі бөлім

Ой шақыру





Үй тапсырмасын 1 слайд арқылы сұрау жануарлардың суреттер көмегімен сұрақ жауап, мәнерлеп оқыту, мағынасын айттыру

1 слайдтағы көрсетілген жануарлардаң сүреттері көмегімен 1 топ сұрақ жауап береді, 2 топ мәнерлеп оқып береді, 3 топ мағынасын айтып береді.

АКТ пайдалану


5 мин

Ой қозғау

Мемо (1 мин ішінде сұрақ жауап өткізу)




Көктем туралы сұрақ жауап өткізу

  1. Жылқы туралы не білесіздер?

  2. Жылқының пайдасы барма?

  3. Жылқының пірі не?

  4. Жылқының ер тоқымы неден жасалады ?

  5. Ағаш туралы не білесіздер?




Сұрақтарға топтар жылдам жауап беріп отырады.

1.Үй жануары

2.Жылқының пайдасы бар етінен, терісінен. Жылқы көмегімен жүк тасуға болады

3.Жылқының пірі Заңгі баба

4. Жылқының ер тоқымы ағаштан жасалады

5. Ағаш туралы көп мағлуматтар айтып шықты.






8 мин



Жаңа тақырып

«Ағаштар неге ашуланады »



Жаңа тақырып туралы тақтаға жазу

Б. Соқпақбаев «Ағаштар неге ашуланады?» Оқулықтағы мәтінді үзіп оқу арқылы проблемалық сұрақтар:

-Алмабек ағашты отырғызғаннан кейін не істеді?

-Әрі қарай қалай болды?

-Қандай оқиға болды?

-Ағаштар Алмабекті кешірді ме?


Сөздік жаздыру



Сұрақтарға сыни тұрғысынан ойлана отырып жауап береді. Алмабек туралы түсінік қалыптастырып, өздерін реттей алады

Ағаш-дарахт

Ашуланады-аччиқланади


Бейне ролік

8 мин


Миға шабуыл:



Жаңа тақырып байланысты әр бір топқа берілген тақырыптар бойынша постер жасату

1 топ «Ағаш отырғызу апталығы» ,

2 топ «Күтім көрмеген ағаштар»,

3 топ «Ормандағы ғажап оқиға»,

4 топ «Ағаштардың ризашылығы» тақырыптар бойынша постер орындайды



Дәптер, оқулық, қалам, маркер, флипчарт, стикер, ағаш сүреттері


Ағаш бізге не пайда береді

Әр топтар Ағаштың пайдалы жақтары туралы айтып береді: ағаштан парта, үстел, кітап, қағаз дайындайды,




2 мин


Сергіту сәті: «Қағаз мыжықтау»


Оқушылармен бірлесе отырып сергіту сәтін орындау

Бір қолымен қағазды мыжықтап, екінші қолымен ашады


А4 қағазы


5 мин



Пысықтау

Кластер жасау, қорғау




Көңілсіз адам туралы түсінік білу үшін кластер әдісі арқылы зерттеу

группа 17овал 18овал 19овал 20
овал 21овал 23

овал 22




4 мин

Қорытынды


Ағаш сындырма

Ағашқа жамандық келтірме

Ағаш отырғыз


Айтылған сөздер арқылы әр бір оқушы өздерін реттейді




3 мин


Бағалау


Фармативті бағаны суммативті бағаға айлантыра отырып бағалау

Жиналған смайликтер арқылы өз бағасын анықтайды

Смайликтер


2 мин


Кері байланыс


«Екі жұлдыз, бір тілек» орындату

Сабақта ұнаған екі жерін және бір ұсыныс айтады

Стикер, сурет


3 мин




Үй тапсырмасын беру
140-141 бет сұрақтарға жауап біліп келу



Тапсырмаларын оқулықтан белгілеп алады.

Деңгейлеп тапсырмалар беру



Оқулық: Алматы «Атамура» 2014

К. Жүнісқызы



Республикалық ғылыми-әдістемелік журнал 1.2013


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет