Василий петрович брискорн



Дата05.07.2016
өлшемі60.23 Kb.


О Б Щ И Н А Б А Л Ч И К

МЕЖДУНАРОДЕН ТЪРГОВСКИ И КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР •ГЕОПАН•





Постоянна експозиция в община Балчик


2009 г.
Администратори, кметове и председатели на Балчик и Балчишка община по установени мандати от 1878 до 2009*

ВАСИЛИЙ ПЕТРОВИЧ БРИСКОРН

гвардейски щабс-капитан БРИСКОРН

началник на Балчишки окръг: 1878-1879
ЙОАНИС КОМИНО (Комино Янакев)

Кмет на Градско общинско управление- Балчик от 1878
•••••••

СТОЙКО ИКОНОМОВ СТЕФАН ЗАДГОРСКИ

Кмет на Градско общинско управление – Балчик, 1890
СТОЙКО ИКОНОМОВ

Кмет на Градско общинско управление – Балчик, 1890

от 18 януари 1893 до 29 декември 1893
АТАНАС Хр. ЮЧОРМАНСКИ

Кмет на Градско общинско управление - Балчик

от 8 януари до 31 декември 1903 и

от 19 януари до 21 февруари 1904
СТЕФАН ЗАДГОРСКИ

Кмет на Градско общинско управление - Балчик

от 25 февруари 1904 до 29 декември 1904;

от 13 януари 1906 до 13 април 1906 и

от 6 юли 1907 до 1908
ТОДОР ДОБРЕВ

Кмет на Градско общинско управление - Балчик

от 20 юли до 21 август 1908
Ст. МИНКОВ

Кмет на Градско общинско управление - Балчик

от 3 ноември 1911 до 30 декември 1911 и

от 2 януари 1912 до 31 март 1912
ДИМИТЪР БЪРЗАКОВ

Кмет на Градско общинско управление - Балчик

от 31 март1912 до 1януари 1913. и

от 1 януари до 16 декември 1913
••••••••••

_____________________________________________________________

* По данни от фондове, съхранявани в ТД „Държавен архив” – Добрич. За някои от имената можеше да се съди само по подписите им върху запазени официални документи (Ат. Ючормански – за 1903 г.; Ст. Задгорски – за 1906 - 1908 г.; Т. Добрев – 1908 г.; Ст. Минков – 1911, 1912 г.; Д. Бързаков – 1913 г.; Петър Клинчев – 1940, 1941 г.; )Значителна част от документите на Балчишка община и гр. Балчик за периода 1913-1940 г. по наши проучвания се намират в румънските архиви (б.м. Ст.П.)

ПАПАХАДЖИ

Кмет на Балчик под румънска администрация, 1924
ГЕОРГЕ НИКОЛАУ

Gh. NICOLAU

Кмет на Балчик под румънска администрация

О

КТАВИАН МОШЕСКУ


OCTAVIAN MOŞESCU

Кмет на Балчик - под румънска администрация

от 11 юни 1931 до 1934 и

от 1938 до 19 септември 1940
ПЪРВУЛЕСКУ

Кмет на Балчик под румънска администрация
ДЖОРДЖЕ ФОТИНО

GEORGE FOTINO

Кмет на Балчик под румънска администрация

От 11 юли 1934 до 1936 (1937)
Y. CARAIASEF

Кмет на Балчик - под румънска администрация

1934 - 1935
D. SPÂNU

Кмет на Балчик - под румънска администрация

1938

T. NICOLAU

Кмет на Балчик - под румънска администрация

1938
ПЕТЪР СОТИРОВ КЛИНЧЕВ

Кмет на Градско общинско управление - Балчик

от 25 септември до 25 декември 1940 и

от 26 декември 1940 до 30 януари 1941



ДИМИТЪР ЖЕЛЕВ АТАНАСОВ

Кмет на Градско общинско управление - Балчик

от 11 февруари 1941 до 22 декември 1942;

от 25 февруари 1941 до 13 април 1943 ;

от 27 ноември 1942 до 22 ноември 1943 ;

от 23 декември 1942 до 25 декември 1943 ;

от 21 април 1943 до 21 април 1944
АНДОН ПЕТРОВ ДОЙНОВ

Кмет на Градско общинско управление - Балчик

от 25 април1944 до 9 август 1944.
ДИМИТЪР ВАСИЛЕВ СТАНЕВ

Кмет на Градско общинско управление - Балчик

от 6 октомври 1944 до 19 август 1946 ;

от 1946 до 13 март 1948 и

Председател на Околийския народен съвет – Балчик

от 24 май 1948 до 30 май 1949

АТАНАС АНГЕЛОВ

Председател на Градски народен съвет - Балчик

Т

РЕНДАФИЛ НИКОЛОВ ТРАНУЛОВ


Председател на Градски народен съвет

от 4 юни 1949 до 22 декември 1950 и

Председател на Градски общински народен съвет – гр. Балчик

от 5 януари 1959 до 6 април 1959

БОРИС РАШКОВ ВЕЛЯНОВ

Преседател на Градски народен съвет на депутатите

на трудещите се – гр. Балчик

от 10 януари 1951 до 17 декември 1952
ПЕТКО ТОДОРОВ ПЕТКОВ

Председател на Градски народен съвет на депутатите

на трудещите се – гр. Балчик

от 5 януари 1953 до 9 февруари 1956
АНГЕЛ ПЕТРОВ МИТЕВ

Председател на Градски народен съвет и

на Градски общински народен съвет – гр. Балчик

от 9 март 1956 до 26 декември 1958 и

от 11 декември 1959 до 7 септември 1961.
БОТЬО ДАСКАЛОВ

Председател на Градски общински народен съвет гр. Балчик

от 17 април до 26 ноември 1959 и

от 22 септември 1961 до 5 септември 1964
С

ТЕФАН ГЕНЧЕВ ПЕТРОВ


Председател на Градски общински народен съвет гр. Балчик

от 22 октомври 1964 до 27 юни 1971
ПЕТЪР КИРЯКОВ СТОЯНОВ

Председател на Градски общински народен съвет гр. Балчик

от 21 юли 1971 до 31май 1973





ЙОРДАН ИЛИЕВ ЙОРДАНОВ

Председател на Градски общински народен съвет и Общински народен съвет

от 26 юни 1973 до 17 ноември 1983




КРЪСТЬО ИВАНОВ КРЪСТЕВ

Председател на Изпълнителния Комитет на Общински народен съвет - гр. Балчик

от 22 декември 1983 до 6 ноември 1987




СИМЕОН ИВАНОВ ДОНЕВ

Председател на Общински народен съвет – Балчик

от 27 ноември 1987 до 30 август 1989


ДИМИТЪР СТОЯНОВ

Председател Общински народен съвет - Балчик

от 11 ноември 1989 до 14 септември 1990
ИВАН ЕНЧЕВ БАЕВ

Председател на Общински народен съвет - Балчик

от 12 октомври 1990 до 22 март 1991



СТАНКО ДОБРЕВ СТАНКОВ

Кмет на Община Балчик

от 22 октомври 1991 до 1 ноември 1995

КРЪСТЬО СТЕФАНОВ МИТЕВ

Кмет на Община Балчик

от 15 ноември 1995 до 21 септември 1999



КРАСИМИР АНГЕЛОВ МИХАЙЛОВ

Кмет на Община Балчик

от 9 ноември 1999 до м.ноември 2007




инж. НИКОЛАЙ ДОБРЕВ АНГЕЛОВ

Кмет на Община Балчик

от м. ноември 2007

Съставил:


д-р Ст.ПЕЙКОВ –

ръководител на проучването










Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет