Аналіз регуляторного впливу
проекту наказуМіністерства інфраструктури України,Міністерства фінансів України “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету зв’язку та інформатизації України, Державної митної служби України від 10 грудня 2002 року № 235/688”
-
Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
Відповідно до абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 “Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади” суб’єкти нормотворення повинні забезпечити постійний перегляд виданих нормативно-правових актів з метою приведення їх у відповідність до Конституції України та до законів України, інших актів законодавства, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї, міжнародних договорів України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, та acquiscommunautaire, а також з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Міністерство інфраструктури України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері надання послуг поштового зв’язку.
Порядок надання послуг поштового зв’язку, права та обов’язки операторів поштового зв’язку і користувачів послуг поштового зв’язку, відносини між ними регулюються Правилами надання послуг поштового зв’язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270.
Митним кодексом України врегульовані питання державної митної справи, зокрема порядок і умови переміщення товарів через митний кордон України, їх митний контроль та митне оформлення тощо.
Враховуючи, що перевезення міжнародних поштових відправлень не здійснюються поштовими вагонами, відбулися зміни функцій пунктів міжнародного поштового обміну, прийнято нову редакцію Митного кодексу України, підготовлено наказ Міністерства інфраструктури України, Міністерства фінансів України “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету зв’язку та інформатизації України, Державної митної служби України від 10грудня 2002 року № 235/688” (проект наказу).
Проект наказу розроблено з метою приведення нормативно-правових актів, що застосовуються у сфері здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, надання послуг поштового зв’язку у відповідність доМитного кодексу України.
-
Визначенняцілейдержавногорегулювання
Метою цього проекту акта є приведення нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері надання послуг поштового зв’язку, у відповідність до законодавства.
-
Визначення та оцінкаусіх прийнятних альтернативних способів досягнення встановлених цілей та аргументи щодоперевагобраного способу
Першим альтернативним способом є залишення чинного наказу Державного комітету зв’язку та інформатизації України, Державної митної служби України від 10 грудня 2002 року № 235/688, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 січня 2003 рокуза № 7/7328“Про затвердження Правил приймання та відправляння міжнародної пошти пунктами міжнародного поштового обміну”,без змін.
Відхиляємо цей спосіб, оскільки не досягається поставлена мета.
Другим альтернативним способом є прийняття наказу Міністерства інфраструктури України, Міністерства фінансів України “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету зв’язку та інформатизації України, Державної митної служби України від 10грудня 2002 року № 235/688”.
Таким чином, приймається другий альтернативний спосіб, оскільки він дає змогу досягти поставленої мети.
4. Опис механізму і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми
Проект акта передбачає приведення у відповідність нормативно-правових актів, що застосовуються у сфері здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, у відповідність доМитного кодексу України.
5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта
Вплив зовнішніх факторів на дію регуляторного акта
На дію цього регуляторного акта не можуть негативно вплинути будь-які зовнішні фактори.
Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта
Для впровадження вимог регуляторного акта не потрібні додаткові витрати із бюджету.
Зважаючи на сучасний стан регулювання, впровадженняпроекту актадозволить врегулювати взаємовідносини між відповідними суб’єктами господарювання та органами державного нагляду (контролю).
Негативних наслідків впровадження регуляторного акта не передбачено.
6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта
Запропонований регуляторний акт стосується інтересів держави, суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку надають послуги поштового зв’язку, і громадян.
Сфера
регулювання
|
Вигоди
|
Витрати
|
Держава
|
Встановлення порядку та умов переміщення міжнародних поштових відправлень через митний кордон України
|
Непередбачено
|
Суб’єкти
господарювання
|
Чітке визначення правил для операторів поштового зв’язку усіх форм власності щодо пересилання міжнародних поштових відправлень
|
Непередбачено
|
Громадяни
|
Якісне надання послуг з пересилання міжнародних поштових відправлень
|
Непередбачено
|
7. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта
Пропонується строк дії акта не обмежувати.
8. Визначення показників результативності регуляторного акта
Основними показниками результативності регуляторного акта є узгодження норм Порядку із законодавством України.
Надходженнякоштів до державного та місцевих бюджетів в результаті прийняття акта не передбачається.
Дія акта поширюватиметься на суб’єктів господарювання, які надають послуги поштового зв’язку.
Сума коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта, не змінюються, тому що норми регуляторного акта не передбачають введення додаткового фінансового навантаження на суб’єктів господарювання.
Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта повний. Проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного акта оприлюднено на офіційному веб-сайті Мінінфраструктури у розділі “Регуляторна діяльність”, з метою одержання зауважень та пропозицій до нього від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.
9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття
Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися Міністерством інфраструктури(УДППЗ “Укрпошта”) шляхом аналізу зауважень і пропозицій отриманих від зацікавлених органів виконавчої влади, юридичних та фізичних осіб.
Базове відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено до дня набрання чинності регуляторним актом.
Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим регуляторним актом.
Періодичні відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватися раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.
Міністр інфраструктури України А. Пивоварський
“_____”_________20___р.
Достарыңызбен бөлісу: |