Пояснювальна записка до проекту Закону України " Про внесення зміни до статті 65 Кодексу України про надра"



Дата12.07.2016
өлшемі53.7 Kb.
#193923
түріПояснювальна записка


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України

Про внесення зміни до статті 65 Кодексу України про надра”





  1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України «Про внесення зміни до статті 65 Кодексу України про надра» розроблено з дотриманням положень частин першої та п’ятої статті 276 «Місце розгляду справи про адміністративне правопорушення» Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), відповідно до яких справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, в той же час законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Згідно зі статтею 239 КУпАП від імені Держгеонадр України розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право уповноважені на те посадові особи Держгеонадр України.

Згідно з пунктом 7 Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 391, Держгеонадра України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої міжрегіональні територіальні органи (повноваження яких поширюються на декілька областей), які є структурними підрозділами апарату Держгеонадр України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної служби геології та надр» від 16.11.2011 № 1145 утворено шість міжрегіональних територіальних органів як структурних підрозділів апарату Служби.

Ураховуючи зазначене, штатним розписом Держгеонадр України на 2013 рік, погодженим Міністерством фінансів України від 07.03.2013, утворено територіальні міжрегіональні відділи та сектори у складі Департаменту державного геологічного контролю, загальна чисельність яких налічує 26 посадових осіб. Міжрегіональні територіальні органи розміщені в м. Сімферополі, м. Львові, м. Дніпропетровську, м. Артемівську, м. Полтаві та м. Києві.

Враховуючи наведене, в Держгеонадр України в даний час відсутня можливість забезпечити розгляд справ про адміністративні правопорушення за місцем їх вчинення, як це вимагають положення частини першої статті 276 КУпАП.

Отже, виникає потреба у визначенні місця розгляду справи про адміністративне правопорушення посадовими особами Держгеонадр України не за місцем вчинення адміністративного правопорушення (ч. 1 ст. 276 КУпАП), а за місцезнаходженням Держгеонадр України, посадовими особами Держгеонадр України, які уповноважені розглядати справи про адміністративне правопорушення та накладати адміністративне стягнення.

Внесення зазначених змін до Кодексу України про надра забезпечить можливість дотримання строків розгляду справ про адміністративні правопорушення, встановлених статтями 38, 257, 277, 2772, 285, 288 КУпАП, а також визначеної законодавством процедури розгляду таких справ.

Слід зазначити, що цей законопроект протягом 2014 року в установленому порядку пройшов процедуру погодження із заінтересованими центральними органами виконавчої влади та листом Мінприроди України від 06.11.2014 № 5/1-28/13404-14 внесений до Кабінету Міністрів України. Відповідно до пункту 1 розділу 6 протоколу засідання Уряду від 5 листопада 2014 р. № 92 зазначений проект повернуто головному розробнику для здійснення повторного погодження новопризначеними керівниками центральних органів виконавчої влади.




  1. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту Закону є забезпечення можливості дотримання строків розгляду справ про адміністративне правопорушення, встановлених КУпАП, а також визначеної законодавством процедури розгляду таких справ.

Прийняття зазначеного проекту Закону дозволить забезпечити розгляд справ про адміністративні правопорушення за місцезнаходженням Держгеонадр України, що у свою чергу забезпечить однотипність процедур розгляду таких справ, дозволить забезпечити юридичний супровід підготовки та розгляду матеріалів справ.
3. Правові аспекти
Проект Закону України “Про внесення зміни до статті 65 Кодексу України про надра” розроблено на виконання вимог частин першої та п’ятої статті 276 КУпАП, відповідно до яких справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Реалізація Закону не передбачає внесення змін до інших чинних актів, або визнання актів такими, що втратили чинність.


4. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація Закону не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект Закону погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект
Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
61. Запобігання дискримінації
У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.
7. Запобігання корупції
У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.
8. Громадське обговорення
Проект Закону потребує проведення консультацій з громадськістю.
9 Позиція соціальних партнерів
Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.
10. Оцінка регуляторного впливу
Проект Закону є регуляторним актом відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».

Об’єкт впливу

Вигоди

Витрати

Держава


забезпечення належного здійснення державного контролю і нагляду у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Не передбачено

Суб’єкти

господарювання





Забезпечення уніфікованого підходу до розгляду справ, більш високий рівень інформованості.

Не передбачено.

Громадськість

Підвищення рівня прозорості у сфері надрокористування

Не передбачено.


10-1. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація зазначеного проекту акту не впливає на показники ринку праці.


11. Прогноз результатів
Реалізація Закону дозволить забезпечити розгляд справ про адміністративні правопорушення за місцезнаходженням Держгеонадр України, що у свою чергу забезпечить однотипність процедур розгляду таких справ, дозволить забезпечити юридичний супровід підготовки та розгляду матеріалів справ.


Т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України



М.О. Бояркін







______________ 2015 р.





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет